
Tots dosASTM A36iASTM A387 Grau 5són aliatges de ferro, amb una superposició mitjana de composició d'aliatge d'aproximadament el 94%.
Entre ells, ASTM A36 entra a la categoria d'acer al carboni estructural (corresponent als estàndards SS400 i S275), mentre que ASTM A387 Grau 5 és un acer d'aliatge de crom-molibdè (corresponent a l'estàndard S50200, també conegut com acer 5Cr-0,5Mo).
Composició química
A387 Gr.5 Composició química
|
Grau |
C |
Si |
Mn |
P |
S |
Cr |
Mo |
|
A387 Gr.5 |
0,15 màx |
0,5 màx |
0.3-0.6 |
0.025 |
0.025 |
4.0-6.0 |
0.45-0.65 |
A36 Composició química
| С | Si | Mn* | S | P | Cu** |
|
Menor o igual a 0,25 |
Menor o igual a 0,40 | ~ |
Menor o igual a 0,05 |
Menor o igual a 0,04 | Major o igual a 0,20 |
Propietat mecànica
| Propietat mecànica | Unitat | Acer al carboni ASTM A36 | Acer de grau 5 ASTM A387 |
|---|---|---|---|
| Duresa Brinell | - | 150 - 180 | 140 |
| Mòdul elàstic (Jove/Tracció). | GPa | 190 | 190 |
| Elongació a la ruptura | % | 20% - 21% | 22% |
| Força a la fatiga | MPa | 160 - 240 | 200 |
| Ratio de Poisson | - | 0.29 | 0.29 |
| Mòdul de cisalla | GPa | 74 | 73 |
| Resistència al tall | MPa | 310 - 380 | 300 |
| Resistència a la tracció màxima (UTS) | MPa | 500 - 600 | 480 |
| Límit de rendiment | MPa | 230 - 350 | 290 |
Comparació de propietats tèrmiques
- Calor latent de fusió: 260 J/g per ASTM A36 i 250 J/g per ASTM A387 Grau 5.
- Temperatura màxima de servei mecànic: 510 graus per ASTM A36 i 400 graus per ASTM A387 grau 5.
- Temperatura Liquidus (Temperatura de finalització de la fusió): els dos acers tenen el mateix valor, tots dos són de 1460 graus.
- Temperatura Solidus (temperatura d'inici de fusió): els dos acers tenen el mateix valor, tots dos són de 1420 graus.
- Capacitat calorífica específica: els dos acers tenen el mateix valor, ambdós són 470 J/kg-K.
- Conductivitat tèrmica: 40 W/m-K per ASTM A36 i 50 W/m-K per ASTM A387 Grau 5.
- Coeficient d'expansió tèrmica: 13 µm/m-K per a ASTM A36 i 11 µm/m-K per a ASTM A387 Grau 5.
Feu clic per obtenir una mostra gratuïta
Preguntes freqüents
P: Què és el material SA 387?
R: Una placa d'acer d'aliatge de crom molibdè d'alta qualitat destinada específicament a utilitzar-se en recipients a pressió d'acer al carboni soldables a temperatures elevades. El molibdè afegit proporciona al material una major resistència a la tracció a la temperatura i el crom proporciona una millor resistència a la corrosió.
P: Què equival a SA387 grau 11?
R: El material equivalent Sa 387 Gr 11 és l'ASME SA387 als mercats nord-americans i la Unió Europea té mòduls de grau 13CrMoSi5-5. El material equivalent Sa 387 Gr 11 Cl 2 és el SA387-11-2 de la norma ASME i ASTM.
P: Quina diferència hi ha entre SA387 Grau 11 Classe 1 i Classe 2?
R: La diferència entre la placa SA 387 Grau 11 Classe 1 i Classe 2 rau en les seves propietats mecàniques. Tanmateix, tots dos tenen la mateixa composició química. La resistència a la tracció i el límit elàstic del material de classe 2 és superior a la de la classe 1, mentre que l'allargament de la classe 1 és més gran en comparació amb la classe 2.
P: Quin és el rang de temperatura per a SA 387 GR 11?
R: A l'extrem inferior del rang de temperatures s'utilitzen SA 387 Gr 11 (temperatura mínima de temperat de 1150 graus F) i SA 387 Gr 22 (temperatura de temperat mínima de 1250 graus F). Aquests graus es poden especificar a la classe 1 o 2 i també es poden proporcionar a Normalitzat i temperat o Temprat i temperat.
P: Què és el material SA 387 GR 9?
R: SA 387 GR 9 és un acer d'aliatge de crom-molibdè àmpliament utilitzat en aplicacions d'alta-temperatura, com ara recipients a pressió i equips de generació d'energia, i ofereix una excel·lent resistència a l'oxidació i la fluència, el que el fa ideal per a un servei a llarg termini-a temperatures elevades.
P: Quina és la composició química de SA 387 GR 22?
A: La composició química de la placa de 22 CL. 2 inclou crom (Cr) 2%, molibdè (Mo) 1%, manganès (Mn) 0,5%, silici (Si) 0,5%, fòsfor (P) 0,03%, sofre (S) 0,03% i carboni (C) 0,1%.
P: Quin és el material equivalent de SA 387 GR 12?
R: El material equivalent Sa 387 Gr 12 es pot classificar com a Asme SA 387 per als EUA, per a la Unió Europea, el grau equivalent a aquest material és EN 13CrMo4-5. A Alemanya i Anglaterra, els graus equivalents són DIN 13CRM044 i BS 620B, respectivament. A part d'això, la nota equivalent per a França és AFNOR 36206 15CD2.
A més de les plaques de contenidors que s'utilitzen habitualment com A387/SA387, també oferim tipus de plaques d'acer més específiques, tal com es mostra a la taula següent: plaques d'aliatge de baixa -alta resistència{-per a càrregues d'enginyeria pesades, plaques-resistents al desgast per reduir el desgast de l'equip, plaques-resistents a la intempèrie-resistents a la intempèrie per a ús llarg{{6} de vaixells i plaques de construcció a l'aire lliure i per a naus. Sempre pots contactar amb nosaltres per obtenir més informació sobre qualsevol dels tipus que t'interessin.
Correu electrònic:alloy@gneesteelgroup.com
| Una altra placa d'acer | ||||
| Nom | Material | Especificació (mm) | Tones | Observació |
| Baix aliatge | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa del recipient a pressió | Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA285, SA387Gr, SA3871Gr SA387Gr22, P265, P295, P355GH, Q245R (R-HIC), Q345R (R{-HIC) | 3 - 300 | 8650 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa d'-alta resistència | WH785D/E, Q960D/E, Q890D/E, WH60D/E, WH70B, Q550D, Q590D, Q690D/E | 8 - 120 | 3086.352 | Apagat i temperat |
| Placa-resistent al desgast | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Apagat i temperat |
| Placa pont | Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 | 8 - 200 | 2853.621 | Laminació en calent, normalitzada, laminació controlada en calent, apagada i temperada + duresa i fragilitat |







