Què és la placa d'acer S355 HSLA?
La placa d'acer HSLA S355 és una placa d'acer estructural d'-aliatge de baixa-alta resistència (HSLA) que compleix amb l'estàndard europeuSèrie EN 10025(principalment EN 10025-2, EN 10025-3, EN 10025-4), àmpliament reconegut com un dels acers estructurals més versàtils i rendibles del mercat mundial.
Com a professionalProveïdor de plaques d'acer S355 HSLA, GNEE STEEL ofereix plaques d'acer S355 HSLA d'alta-qualitat amb un rendiment estable, especificacions completes i una qualitat fiable, que compleixen plenament els estrictes requisits de diversos projectes d'enginyeria a tot el món.
La "S" a S355 significa acer estructural i "355" indica la resistència elàstica mínima de 355 MPa per a plaques amb un gruix inferior o igual a 16 mm, que és significativament superior a l'acer estructural al carboni normal (com S235).
La placa d'acer S355 HSLA és un acer micro-aliat amb baix contingut de carboni, que afegeix una petita quantitat d'elements d'aliatge (com ara niobi, vanadi, titani) per aconseguir un rendiment integral excel·lent sense sacrificar la soldabilitat i la conformabilitat. Està disponible en diversos graus de qualitat (JR, J0, J2, K2, N, NL, MC, etc.), cadascun amb diferents requisits de resistència a l'impacte a baixa-temperatura per adaptar-se a diversos entorns de treball, la qual cosa la converteix en l'opció principal per a l'enginyeria estructural moderna.
Composició química de xapa d'acer de baixa aliatge d'alta resistència s355
La composició química de la placa d'acer S355 HSLA està estrictament controlada per equilibrar la força, la tenacitat i la soldabilitat.
La taula següent mostra els valors màxims d'anàlisi de calor dels elements químics (en %) d'acord amb els estàndards de la sèrie EN 10025, que és crucial per al rendiment dePlaca d'acer S355 HSLA(prenent com a exemples les qualificacions comunes S355JR, S355J0, S355J2):
|
Grau d'acer |
Gruix (mm) |
C (màx.) |
Si (màx.) |
Mn (màx.) |
P (màx.) |
S (màx.) |
N (màx.) |
Cu (màx.) |
Nb (màx.) |
V (màx.) |
Ti (màx.) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
S355JR |
Menor o igual a 16 |
0.24 |
0.55 |
1.60 |
0.035 |
0.035 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
16-40 |
0.24 |
0.55 |
1.60 |
0.035 |
0.035 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
|
>40 |
0.24 |
0.55 |
1.60 |
0.035 |
0.035 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
|
S355J0 |
Menor o igual a 16 |
0.20 |
0.55 |
1.60 |
0.030 |
0.030 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
16-40 |
0.20 |
0.55 |
1.60 |
0.030 |
0.030 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
|
>40 |
0.22 |
0.55 |
1.60 |
0.030 |
0.030 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
|
S355J2 |
Menor o igual a 16 |
0.20 |
0.55 |
1.60 |
0.025 |
0.025 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
16-40 |
0.20 |
0.55 |
1.60 |
0.025 |
0.025 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
|
|
>40 |
0.22 |
0.55 |
1.60 |
0.025 |
0.025 |
0.012 |
0.55 |
0.05 |
0.10 |
0.05 |
Propietats mecàniques de la placa d'acer S355 HSLA
|
Grau d'acer |
Gruix (mm) |
Límit de rendiment (ReH, superior o igual a MPa) |
Resistència a la tracció (Rm, MPa) |
Elongació (A, superior o igual a %) |
Temperatura d'impacte (grau) |
Energia d'impacte (KV, superior o igual a J) |
Condició de lliurament |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
S355JR |
Menor o igual a 16 |
355 |
470-630 |
21 |
20 (temperatura de l'habitació) |
27 |
Laminat en calent (AR) |
|
16-40 |
345 |
470-630 |
21 |
20 (temperatura de l'habitació) |
27 |
Laminat en calent (AR) |
|
|
>40 |
335 |
470-630 |
21 |
20 (temperatura de l'habitació) |
27 |
Normalitzat (N) |
|
|
S355J0 |
Menor o igual a 16 |
355 |
470-630 |
21 |
0 |
27 |
Normalitzat (N) |
|
16-40 |
345 |
470-630 |
21 |
0 |
27 |
Normalitzat (N) |
|
|
>40 |
335 |
470-630 |
21 |
0 |
27 |
Normalitzat (N) |
|
|
S355J2 |
Menor o igual a 16 |
355 |
470-630 |
21 |
-20 |
27 |
Normalitzat (N) / Termo-Laminat mecànicament (M) |
|
16-40 |
345 |
470-630 |
21 |
-20 |
27 |
Normalitzat (N) / Termo-Laminat mecànicament (M) |
|
|
>40 |
335 |
470-630 |
21 |
-20 |
27 |
Normalitzat (N) / Termo-Laminat mecànicament (M) |
dimensions del material de la placa s355
|
Gruix de la placa |
8–200 mm (depenent del grau d'acer; fins a 300 mm a petició) |
|
Amplada de la placa |
3.950 mm màx. (depenent del gruix i del grau d'acer) |
|
Longitud de la placa |
18.700 mm màx. (depenent del gruix i del grau d'acer; disponible fins a 24.000 mm a petició) |
|
Pes ordenat |
Almenys 20 tones per línia de comanda |
|
Pes unitari |
20,5 tones màxim. per placa única (depenent del grau d'acer) |
Avantatges bàsics de la placa d'acer S355 HSLA
Com a alt{0}}rendimentPlaca d'acer S355 HSLA, té avantatges significatius sobre l'acer estructural al carboni normal, el que el converteix en la primera opció per a diversos projectes d'enginyeria. Els productes S355 HSLA de GNEE STEEL destaquen encara més aquests avantatges mitjançant un estricte control de qualitat:
Excel·lent relació força-a-pes: Amb un límit elàstic mínim de 355 MPa, és un 30% més gran que l'acer S235, permetent l'ús de seccions més primes per reduir el pes estructural alhora que garanteix la capacitat de càrrega-, reduint el consum de material entre un 8% i un 15% en comparació amb l'acer normal.
Tenacitat integral superior: Els diferents graus (JR/J0/J2) s'adapten a diferents entorns de temperatura, des de temperatura ambient fins a -20 graus, amb una resistència a l'impacte estable, evitant fractures fràgils a baixa temperatura o condicions de treball dures, que és crucial per a projectes a l'aire lliure i alpins.
Soldabilitat excepcional: L'equivalent en carboni baix i la composició química optimitzada fan que sigui fàcil de soldar (soldadura per arc, soldadura per gas, etc.) sense preescalfament (o baixa temperatura de preescalfament), facilitant el-muntatge in situ i la fabricació estructural complexa, millorant l'eficiència de la construcció.
Cost-eficaç i d'alt valor: com a acer HSLA rendible-, equilibra l'alt rendiment i el baix cost, eliminant la necessitat de materials d'aliatge cars alhora que compleix els requisits de càrrega elevats-, reduint els costos globals del projecte (material, transport, instal·lació).
Bona formabilitat i processabilitat: Es pot tallar, doblegar, perforar i mecanitzar fàcilment, adaptant-se a diverses necessitats de processament de peces estructurals, adequat per a la producció personalitzada de components complexos en maquinària i camps de construcció.
Estricte compliment de la qualitat: Compleix totalment amb els estàndards de la sèrie EN 10025, amb detecció de defectes per ultrasons opcional (EN 10160, ASTM A435) i certificat de prova de molí (EN 10204 3.1/3.2), assegurant la fiabilitat del producte i el compliment dels requisits internacionals del projecte.
Àmplia adaptabilitat ambiental: Té una bona resistència a la corrosió i resistència a la fatiga, adequat per a entorns exteriors, marins i industrials, i es pot processar més (galvanitzat, pintat) per millorar la resistència a la corrosió.
Aplicacions de la placa d'acer S355 HSLA
A causa del seu excel·lent rendiment integral,Plaques d'acer S355 HSLAs'utilitzen àmpliament en diversos camps de l'enginyeria estructural, que inclouen construcció, maquinària, transport, energia i altres indústries. GNEE STEEL proporciona especificacions personalitzades per satisfer les necessitats de diferents projectes:
Enginyeria de Construcció i Ponts: marcs d'edificis-de gran alçada, ponts-de llarga durada, suports de ponts, estructures d'acer per a plantes industrials i edificis residencials. L'S355J2 és especialment adequat per a projectes a l'aire lliure i de -regions fredes (com ara el nord d'Europa i el nord de la Xina) a causa de la seva resistència a la baixa-temperatura.
Maquinària i equipament pesat: Plumes de grua, estructures d'excavadores, carregadores, equips de mineria i peces de maquinària d'enginyeria. La seva alta resistència i conformabilitat garanteixen la durabilitat dels equips de càrrega pesada-en condicions de treball dures.
Transports i Enginyeria Marítima: Cascs de vaixells, cobertes de vaixells, marcs de contenidors, vagons de ferrocarril i baranes d'autopistes. La resistència a la corrosió i la duresa de l'acer S355 HSLA s'adapten a entorns marins i de transport de llarga distància-.
Enginyeria d'energia i potència: Torres d'energia eòlica, components estructurals de centrals elèctriques, suports de calderes i oleoductes i gasoductes. Compleix amb els requisits d'alta-càrrega i entorns extrems a l'aire lliure dels projectes energètics, garantint un funcionament estable-a llarg termini.
Altres Camps: Dipòsits d'emmagatzematge, recipients a pressió, estructures hidràuliques i estructures lleugeres d'acer. La seva versatilitat i rendibilitat el fan adequat per a diversos escenaris estructurals de baixa-a-càrrega mitjana, convertint-se en el material principal de l'enginyeria estructural moderna.
Graus equivalents de placa d'acer S355 HSLA
La placa d'acer S355 HSLA té graus equivalents corresponents en diferents estàndards internacionals, cosa que és convenient per als clients de diferents regions per seleccionar i utilitzar. Com a professionalProveïdor S355 HSLA, GNEE STEEL pot oferir productes que compleixin diversos requisits estàndard.
Els graus equivalents dels graus S355 comuns són els següents:
|
El nostre grau (sèrie EN 10025) |
Número de material |
Estàndard xinès (GB/T 1591) |
Estàndard americà (ASTM) |
Estàndard japonès (JIS) |
Estàndard alemany (DIN) |
|---|---|---|---|---|---|
|
S355JR |
1.0045 |
Q345B |
A572 Gr.50 |
SS490B |
St52-3 |
|
S355J0 |
1.0553 |
Q345C |
A572 Gr.50 (modificat) |
SS490C |
St52-3J0 |
|
S355J2 |
1.0577 |
Q345D |
A572 Gr.50 (millorat) |
SS490D |
St52-3J2 |
Preguntes freqüents sobre la placa d'acer S355 HSLA
Què és l'acer S355JR?
S355JR ésun grau d'acer de baix-carboni que s'utilitza habitualment en aplicacions estructurals. Forma part de la família d'acers "S", que inclou els graus S235, S275 i S355. La designació "JR" significa que el material ha estat sotmès a una prova d'impacte Charpy V-a 208 graus i té una resistència a l'impacte mínima de 27 joules.
Què és equivalent a S355JR?
En altres països, també hi ha materials d'acer similars o anomenats graus equivalents S355JR. Ho sónQ345B-Material de la Xina, A572 Gr 50-Material d'Amèrica, ST52-3-Material d'Alemanya, SM490B-Material japonès, etc.
Quina diferència hi ha entre S355JR i S355J2 N?
L'acer S355JR té una resistència a l'impacte mínima de 27 J en condicions de temperatura de 20 graus, mentre que el segon tipus d'acer, S355J2+N té la mateixa resistència a l'impacte, però amb una temperatura de -20 graus.
Quina diferència hi ha entre l'acer suau i el S355JR?
En comparació amb els graus d'acer suau,L'acer estructural S355 proporciona una major resistència a la fluència i una millor capacitat de càrrega-, per això s'utilitza àmpliament en enginyeria estructural pesada.
S355jo és millor que S355JR?
Tot i que tant S355JR com S355J0 són acers estructurals amb composicions químiques similars, la diferència clau rau en els seus requisits d'impacte i escenaris d'ús.S355J0 posseeix propietats mecàniques lleugerament més fortes, el que el fa adequat per a aplicacions que requereixen una major resistència.
Quin és el significat de J2, Jr. i J0 al material S355?
En material S355 (segons la sèrie EN 10025, específicament EN 10025-2 per a productes laminats en calent), els sufixos J2, JR i J0indiqueu la tenacitat a l'impacte (tenacitat de l'osca) de l'acer a una temperatura especificada
Què és equivalent a l'acer S355JR?
La placa d'acer A572Gr50 i la placa d'acer S355JR són materials d'acer de baixa aliatge d'alta resistència amb una resistència mínima de fluència a 345Mpa i 355Mpa. Així, la placa d'acer S355JR és equivalent a la placa d'acer A572Gr50.
Quina diferència hi ha entre S355JR i S355J2?
En poques paraules,l'acer S355J2 s'adapta millor a les condicions de treball a baixa-temperatura que l'acer S355JR. La fabricació d'acers d'aliatge dels productes S355J2 inclou productes semi-acabats i diversos productes plans i llargs. L'acer té molt bona soldabilitat tant si utilitzeu calor com si no.
Quin és l'equivalent nord-americà de S355J2?
A572 Grau 50
L'equivalent ASTM de S355J2 ésA572 Grau 50, amb una alta resistència i una tenacitat a baixa-temperatura per a ús estructural. Les plaques d'alta-qualitat de Gnee Steel garanteixen el compliment dels vostres projectes. Per obtenir més informació, consulteu la nostra guia de grau de material BS EN 10025-2.
Quin és el material equivalent S355J2 a la Xina?
EN10025 S355J2 és un acer de baix aliatge que s'utilitza habitualment a Europa. El grau equivalent EN10025 S355J2 a la Xina és Q345D. La seva composició química és lleugerament diferent i les propietats mecàniques són similars.
Conclusió
La placa d'acer S355 HSLA és un acer estructural d'alt-rendiment, cost-efectiu d'alta-resistència-aliatge baix{{4}que compleix els estàndards de la sèrie EN 10025, amb una excel·lent resistència, tenacitat, soldabilitat i conformabilitat. Els seus múltiples graus de qualitat (JR/J0/J2) s'adapten a diversos entorns de temperatura i requisits del projecte, el que el converteix en el material principal per a l'enginyeria estructural moderna, àmpliament utilitzat en construcció, maquinària, transport, energia i altres camps.
GNEE STEEL es compromet a oferir plaques d'acer S355 HSLA d'alta-qualitat i serveis professionals únics-, des de la selecció de productes fins a l'assistència post-venda, per ajudar-vos a reduir costos, millorar l'eficiència i garantir la seguretat del projecte.
Tant si necessiteu especificacions estàndard com solucions personalitzades, podem satisfer les vostres necessitats amb la nostra força i experiència. Amb la placa d'acer S355 HSLA de GNEE STEEL, podeu obtenir suport material fiable per al vostre projecte i aconseguir una cooperació guanyadora-.
Obteniu ara el vostre pressupost personalitzat de placa d'acer S355 HSLA!
Esteu buscant plaques d'acer S355 HSLA d'alta-qualitat i rendibles-per al vostre projecte? Necessites orientació tècnica professional per triar el grau i les especificacions adequades? Poseu-vos en contacte amb GNEE STEEL ara per obtenir un pressupost gratuït i una mostra detallada del producte.
📩 Envieu-nos una consulta amb els vostres requisits (qualitat, gruix, amplada, longitud, quantitat i escenari del projecte), i el nostre equip de professionals us respondrà en 2 hores, oferint solucions personalitzades i el preu més competitiu.
placa d'acer d'aliatge d'alta resistència Imatge dels productes

Foto de l'equip del grup GNEE

Visita al client del grup GNEE

GNEE Group participa en exposicions estrangeres d'acer

Els nostres productes han estat sotmesos a estrictes proves de qualitat i vénen amb certificats professionals. Si teniu cap pregunta sobre la placa d'acer d'aliatge (HSLA), no dubteu a inspeccionar-la.
Amb molts equips de primera classe, com ara la màquina de cisalla CNC, la màquina de frens de premsa, la màquina de redreçar, la màquina de doblegar rotlles, la màquina de barra plana, la màquina de desbarbat, etc., GNEE STEEL podria oferir diversos semi-productes i amplis serveis de conformació als clients.
PROCESSACIÓ D'ACER GNEE










SERVEI 1.CTL & SL (141 CONJUNTS)
Actualment, GNEE STEEL ha importat molts equips CTL/SL avançats d'Itàlia i Corea i podria oferir serveis CTL/SL personalitzats, des d'acer inoxidable laminat en fred i acer al carboni fins a acer inoxidable i acer al carboni laminats en calent, així com tires i xapes ultra-amples.
INSTAL·LACIONS CTL
Longitud màxima: 16500 mm
Amplada màxima: 2200 mm
Gruix màxim: 25,4 mm
Resistència màxima de rendiment: 1500Mpa
INSTAL·LACIONS SL
Amplada màxima: 2200 mm
Gruix màxim: 18 mm
Quantitat màxima de ranura: 31
Resistència màxima de rendiment: 1200Mpa


2.SERVEI DE TALL
GNEE STEEL va importar moltes màquines de tall avançades d'Alemanya, Suècia, Amèrica i Japó, incloent màquines de tall de plasma, màquines de tall per raig d'aigua, màquines de tall per làser, màquina de tall amb flama i màquina de serra. Per tal de satisfer les necessitats diversificades dels clients, GNEE STEEL també adopta mètodes de tall multi-que treballen niu i una producció intensiva per millorar la capacitat de producció i estalviar costos per als clients.
Màquina de tall per làser
Longitud màxima de tall: 40.000 mm
Amplada màxima: 4.600 mm
Gruix màxim: 100 mm
Màquina de tall amb flama
Longitud màxima de tall: 40.000 mm
Amplada màxima: 8.000 mm
Gruix màxim: 500 mm

Màquina de tall de plasma
Longitud màxima de tall: 30.000 mm
Amplada màxima: 5.000 mm
Gruix màxim: 100 mm
Tall-aigua
Longitud màxima de tall: 12.000 mm
Amplada màxima: 4.010 mm
Gruix màxim: 250 mm

3.SERVEI DE FORMACIÓ
Doblat de rotlles de placa d'acer
Gruix màxim de rodatge: fins a 200 mm
Amplada màxima: 4200 mm


Dobladora automàtica-Premsa fre
Capacitat màxima de flexió:3000 tones
Longitud màxima de flexió:15.000 mm
Expert en flexió d'acers d'alta-resistència i desgast-



Punxonadora
Amplada màxima: 3.070 mm
Gruix màxim: 8 mm
Pressió màxima: 250 t

SERVEI DE BISELLAT
La plataforma de bisellat GNEE STEEL té una fresadora de vores, una fresadora de vores, una màquina de tall de ranura de flama / plasma, un robot de tall de ranura de flama, una màquina de xamfranat d'escriptori, una planadora de pòrtic i altres equips avançats per oferir als clients serveis de prefabricació de peces, processament diari de tipus V, tipus Y, i subtipus de garantia i subtipus U{2}3}. processos com la soldadura i el muntatge de productes.
Fresat:
Longitud màxima de tall: 18.000 mm
Amplada màxima: 4500 mm
Gruix màxim: 120 mm


Bisellat:
Longitud màxima: 16.000 mm
Gruix màxim: 80 mm

SERVEI DE MECANITZACIÓ
GNEE STEEL posseeix una fresadora i mandrinadora CNC de tipus Portal-, una fresadora i una fresadora de tipus CNC Floor-, una fresadora vertical de precisió de 5 eixos-, una planadora de tipus portal, un torn vertical, una rectificadora cilíndrica, una fresadora hidràulica i un torn CNC i podria proporcionar peces de recanvi i peces estructurals grans.
Centre de mecanitzat de fresat i mandrinat tipus pòrtic
Longitud màxima: 48000 mm
Amplada màxima: 12500 mm
Altura màxima: 8000 mm
Diàmetre màxim: 10500 mm

Equip de perforació de-forats profunds
Profunditat màxima de perforació: 1.100 mm
Diàmetre màxim del forat: φ80 mm
Diàmetre màxim: φ4.500 mm

Múltiples-equips de perforació
Longitud màxima: 13.000 mm
Amplada màxima: 10.000 mm
Diàmetre màxim del forat: φ105 mm
Profunditat màxima de perforació: 250 mm

Perforadora i fresadora de sòls
Longitud màxima: 24.000 mm
Altura màxima: 8.000 mm
Mides de la placa giratòria: 9x5m

Torn Vertical
Altura màxima: 6.000 mm
Diàmetre màxim: φ22,00 mm

Fresadora de vores automatitzada
La fresadora de vores automatitzada és un producte líder en equips de fresat-resistents. S'utilitza principalment per a la preparació de ranures de soldadura (bisellat) en plaques de gran-format fetes d'acer inoxidable, acer al carboni i graus especials d'acer. Pot processar plaques amb un gruix màxim de fins a 90 mm, una longitud de 16 metres i una amplada de 4 metres.
Està equipat amb unitats de fresat doble i un sistema de canvi de capçal de fresa totalment automàtic, que permet un bisellat automatitzat de 4 vores. La seva característica destacada és la tecnologia de perfilat utilitzada en el fresat de plaques ondulades i productes de forma irregular, que garanteix una consistència absoluta de la ranura després del fresat.
Utilitzant capçals de fresat especialment dissenyats, pot executar perfils de ranura molt difícils i complexos en una sola passada.
Materials:Acer al carboni normal, acer per recipients a pressió, acer-resistent al desgast, acer-d'alta resistència, acer inoxidable, aliatges-a base de níquel, etc.
Amplada:1200 - 4200 mm
Longitud:5800 - 16000 mm
Gruix:5 - 90 mm
Pes:Fins a 35 tones
Aquesta fresadora de vores és el primer equip de fresat de bisell automatitzat del món. Amb el seu excel·lent disseny estructural i algorismes de dades avançats, aconsegueix una automatització completa des de la detecció de plaques fins al procés de fresat real, millorant significativament l'eficiència del processament alhora que garanteix una alta precisió.
- Precisió de processament
Precisió de la longitud:± 1 mm quan L < 10 m; ± 2 mm quan L > 10 m;
Precisió de l'amplada:± 1 mm;
Precisió diagonal:± 2 mm;
Precisió de la cara de l'arrel (vora roma):±1 mm per a les ranures Y-; +0.5mm per a ranures X-.
- Eficiència de processament
L'eficiència de processament és més de 10 vegades superior a la de l'equip de fresat de vores o de planxat de vores convencional.
TRACTAMENT TÈRMICO
Forn de tractament tèrmic
Mida màxima del forn: 36x12x13,5 m
Temperatura màxima nominal: 1100 graus
Capacitat màxima de càrrega: 800 t

Tractament tèrmic de recipients a pressió
Tractament tèrmic d'equips de mineria
Tractament tèrmic de xapa tubular
Tractament tèrmic del cap del recipient a pressió

Cas:Subministrament de plaques d'acer per al projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³
GNEE STEEL està participant actualment en elfase d'adquisició d'un projecte de tanc d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³, subministrant plaques d'acer d'alta-qualitat per a components crítics del tanc. A causa de la naturalesa corrosiva de l'amoníac i el risc deCracking per corrosió per tensió d'amoníac (SCC), el projecte requereix un estricte control metal·lúrgic dels materials segonsNormes EN 10028-3.
Un dels requisits tècnics més importants d'aquest projecte és ellimitació estricta de la força de rendiment real (Re)per a tots els materials de grau NL2. Per prevenir els riscos de SCC en entorns d'emmagatzematge d'amoníac, elEl límit elàstic real no ha de superar els 390 MPa, independentment dels valors nominals especificats en els rangs de gruix estàndard o de placa. Aquest requisit exigeix més el control del procés de fabricació d'acer, l'estabilitat del tractament tèrmic i les proves de materials.

Plaques d'acer d'alta{0}}resistència en brut preparades per a la producció de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³
Materials del projecte i requisits tècnics
El projecte utilitza principalmentPlaques d'acer per recipients a pressió normalitzats P355NL2 i P275NL2, que s'apliquen àmpliament en tancs d'emmagatzematge a baixa-temperatura a causa de la seva excel·lent duresa i soldabilitat.
Les especificacions tècniques clau inclouen:
- Graus de materials:P355NL2 i P275NL2 (normalitzat)
- Límit de rendiment:Mínim estàndard / Màxim limitat a390 MPa
- Duresa:Menys o igual a 225 HBW en material base
- Prova d'impacte:Charpy-Prova d'osca en V a-50 graus, mínim 27J
- Certificació:EN 102043.1 certificat, amb opcional3.2 certificació
Aquests requisits estrictes garanteixen que les plaques d'acer mantinguin propietats mecàniques estables i una alta resistència a la corrosió per tensió induïda per l'amoníac-durant el funcionament-a llarg termini.

Laminació de precisió i conformació de plaques d'acer en seccions corbes per al dipòsit d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.
Quantitats de plaques del projecte i distribució del gruix
La demanda total d'acer per a aquest projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac és de diversos milers de tones, distribuïdes principalment en diferents seccions de tancs:
P355NL2 - Plaques de carcassa de tancs interiors i exteriors
- Cursos de capa inferior:50 mm de gruix: aprox.. 2.000 tones
- Cursos de shell mitjà:25 mm de gruix: aprox. 1,400 tones
- Cursos superiors de closca:10 mm de gruix: aprox.. 500 tones
P275NL2 - Plaques inferiors del dipòsit
- Gruix:10–15 mm – aprox.. 750 tones
P275NL2 - Estructura de coberta suspesa
- Gruix:5–8 mm – aprox.. 180 tones
S275JR - Sostre exterior (estructura ambiental)
- Gruix:10 mm – aproximadament . 450 tones
Per millorar l'eficiència de fabricació de tancs i reduir les soldadures circumferencials, el projecte també requereixplaques d'acer amplesper minimitzar les juntes de soldadura, la qual cosa ajuda a reduir el risc potencial de SCC en condicions de servei d'amoníac.

Segments d'acer formats embolcallats i bastidors per protegir-los, preparats per al muntatge del dipòsit d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.
GNEE STEEL ofereix solucions de laminació i fabricació de cilindres de plaques d'acer d'alta-precisió per als fabricants de tancs de tot el món.Envieu-nos les vostres especificacions de plaques o dibuixos de fabricació per obtenir un pressupost ràpid.
| TIPUS | GRAU | ESPECIFICACIONS |
| Bobina d'acer al carboni / baix aliatge | Q235A/B/C/D/Q355B(Q345B)/C/D/E/SS400/SAPH400-C/ASTMA283Grau C |
0,7 ~ 2,0 * 1250/1500 mm * C 2,3 ~ 19,5 * 1250/1500/1800/2000 mm * C |
| Plat Mitjà Pesat | Q235B/Q355B(Q345B)/C/D/E | 6,0-200x150mm-4000mmxL |
| Placa del vaixell |
Q245R/Q345R/HP295/SA516MGR485/SA516GR70/P355NL2/P275NL2/ S275JR//SPV490/ASTM A537 Classe 1/Classe 2 |
2,5-120x1500mm-3000mmxL |
| Acer d'alta resistència |
510L/610L/700L/750L/BS600MCK4/BS700MCK2/BS700MCK4/ BS960E/BWELDY700QL2/L4/BWELDY960QL4/HG60D/70D/785D/ Q460D/Q550D/690D/690E/TQ600MCD/TQ700MCD/S700MCD/ WYS600/700/STRENX700MCE/Q490E/Q490D |
1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Acer estampat | HQ235A|B | 1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Resistent al desgast{0}Acer |
NM360/400/450/500/NM300TP/400TP/450TP/ ABREX400/450/500/B-HARD450XKY/ CREUSABRO4800/8000/EH C400LE/450LE/500LE/ |
3,0-50x1250mm-3300mmxL |
| Bobina laminat en fred | DC01/RECC/REDT/SPCC/ST12 | 0,5-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Placa galvanitzada | DC51D+AZ/DC51D+Z/DX51D+Z/SGH340+Z275/Z275/Z120/S350GD+ZM275 | 0,45-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Bobina escabetxada | DD11/SPHC | 2,0-6,0x1500xC |
Material d'acer inoxidable i especificacions de superfície
| TIPUS | GRAU | GROSSOR | SUPERFICIE |
| Austenític | 304/304H/304L/304J1 | 0,25-150 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 321 | 0,4-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 316/316L/317L/316Ti | 0,3-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 201(J1/J2/J5) | 0,35-12 mm | 2B/NO.1/1D |
| Ferrita | 430 | 0,4-3,0 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL |
| Ferrita ultra pura | 443 | 0,4-2,0 mm | 2B |
| Ferrita ultra pura | 436L/439/444/441 | 0,5-3,0 mm | 2B/2D |
Aliatge de base especial d'acer / níquel
| TIPUS | GRAU | GRAU (ASTM) | GRAU (EN) | GROSSOR |
| Acer -resistent a la calor | 309S | S30908 | 1.4833 | 0,5-40 mm |
| Acer -resistent a la calor | 310S | S31008 | 1.4845 | 0,5-40 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2101 | S32101 | 1.4162 | 1,5-50 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2304 | S32304 | 1.4362 | 3,0-50 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2205 | S32205/S31803 | 1.4462 | 0,5-60 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2507 | S32750 | 1.4410 | 1,0-60 mm |
| Acer súper austenític- | 904L | N08904 | 1.4539 | 0,6-50 mm |
| Acer súper austenític- | 254SMO | S31254 | 1.4547 | 0,5-50 mm |
| Acer súper austenític- | 1.4529 | N08926 | 1.4529 | 0,5-50 mm |
| Acer súper austenític- | AL-6XN | N08367 | 1.4478 | 0,5-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 31 | N08031 | 1.4562 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800 | N08800 | 1.4876 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800H | N08810 | 1.4958 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800HT | N08811 | 1.4959 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 28 | N08028 | 1.4563 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 20 | N08020 | 2.4660 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 825 | N08825 | 2.4858 | 0,8-40 mm |
| Aliatge de base de níquel | C276 | N10276 | 2.4819 | 0,5-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | C22 | N06022 | 2.4602 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 625 | N06625 | 2.4856 | 0,8-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 400 | N04400 | 2.4360 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 600 | N06600 | 2.4816 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Pure Ni 201 | N02201 | 2.4061 | 0,5-20 mm |
| Titani | TA1 | Gr.1 | Classe 1 | 0,5-50 mm |
| Titani | TA2 | Gr.2 | Classe 2 | 0,5-50 mm |
Etiquetes populars: Placa d'acer s355 hsla, fabricants de placa d'acer s355 hsla de la Xina, proveïdors, fàbrica












