placa d'alta resistència de baix aliatge S275J2
GNEE ofereix l'acer estructural S275J2 hsla és una placa d'acer d'aliatge d'alta resistència, acer d'alta resistència S275J2 Estàndard d'execució: implementar l'estàndard EN10025.
Com un dels graus més exigents i bàsics de la sèrie d'acer S275, S275J2 deriva la seva designació "J2" del requisit obligatori per a una resistència a l'impacte excepcional a una temperatura extremadament baixa de -20 graus, amb una energia d'impacte mínima de 27 joules.
Aquest grau d'acer s'utilitza àmpliament en estructures i equips que operen en entorns durs, inclosos edificis en regions fredes com el nord d'Europa, Canadà i Rússia, plataformes de perforació en alta mar, torres de turbines eòliques i maquinària pesada de mineria.
GNEE STEEL té una àmplia experiència en la certificació de qualitat, control de defectes interns i rendiment de soldabilitat de l'acer S275J2.
L'acer de baix aliatge S275J2 té bones propietats mecàniques i resistència a la corrosió, que poden garantir l'estabilitat i la durabilitat del pont. A més, la xapa d'acer de baix aliatge S275J2 també té una bona plasticitat i soldabilitat, cosa que la converteix en un material preferit en el camp de la construcció.
La xapa d'acer d'alta resistència S275J2 que oferim es pot personalitzar en mida, tallar, soldar, perforar i altres serveis de processament segons els vostres requisits d'ús final-per als productes de plaques d'alta resistència S275J2.
Placa d'aliatge de baixa resistència d'alta propietat química
| GRUIX (MM) | C | Mn | Si | P | S | N | Cu |
| Menor o igual a 40 | 0.18 | 1.5 | ~ | 0.025 | 0.025 | 0.012 | 0.55 |
| >40 | 0.18 |
propietat mecànica del material d'acer de baix aliatge
| Límit de rendiment MPa | Resistència a la tracció MPa | Elongació en 2 polzades % | |||||
| Menor o igual a 16 | 275 | 410-580 | 13 | ||||
| >16, inferior o igual a 100 | 235 | ||||||
| >100 | 195 | 410-580 | |||||

Com es garanteix la resistència a l'impacte de -20 graus? Es mostrarà a l'MTC?
Sí, absolutament. La característica definitòria de laS275J2grau és la seva duresa a baixa-temperatura. Realitzem estrictament elProva d'impacte Charpy V-Notch a -20 grausdurant la producció. Els valors de prova exactes (assegurats que siguin superiors o iguals a 27 joules) es documentaran clarament a laCA 10204 3.1 Certificat de prova de molí (MTC). També podem oferir-inspeccions de tercers (com ara SGS, BV o DNV) a la vostra sol·licitud abans de l'enviament.
Quin és l'estat de lliurament de les plaques? Són-enrotllats (AR) o normalitzats (+N)?
Per garantir la resistència a l'impacte estable i superior a -20 graus, les nostres plaques S275J2 normalment es subministren a laEnrotllat normalitzat (+N) o en estat totalment normalitzat, d'acord estricte amb EN 10025-2. Aquesta estructura de gra refinat proporciona una excel·lent resistència a la fractura fràgil en ambients freds. La nota del vostre MTC es marcarà explícitament com aS275J2+N.
Per a plaques pesades (p. ex., gruix > 40 mm), feu proves d'ultrasons (UT) per comprovar si hi ha defectes interns?
Sí. Per a aplicacions estructurals crítiques, la integritat interna és crucial. Per a plaques pesades (normalment de gruix superior o igual a 30 mm), realitzem proves d'ultrasons (UT) segons laNorma EN 10160 (Classe S1/E1 o superior, segons el vostre requisit). Això garanteix que no hi hagi laminacions internes, esquerdes o inclusions no-metàl·liques, cosa que garanteix una seguretat del 100% per als nodes estructurals que suporten càrregues pesades-.
Com és la soldabilitat de les vostres plaques S275J2? Què és el valor equivalent de carboni (CEV)?
La soldabilitat del nostre acer S275J2 és excel·lent. Controlem estrictament la composició química durant el procés de fusió. ElEl valor equivalent de carboni (CEV) es manté normalment molt per sota del 0,40%, que minimitza el risc d'esquerdes per fred durant la soldadura. El vostre equip de fabricació pot soldar fàcilment aquestes plaques mitjançant mètodes de soldadura manuals o automatitzats convencionals sense necessitat d'un preescalfament extens-.
El termini de lliurament del S275J2 és massa llarg / el preu és massa alt. Podem utilitzar un equivalent estàndard xinès per estalviar costos?
Sí. Si el vostre projecte accepta estàndards equivalents, l'equivalent xinès exacte per a S275J2 ésQ275D(La "D" indica una prova d'impacte de -20 graus).
Tanmateix, com que el Q275D rarament es manté en estoc preparat al mercat xinès, us recomanem que actualitzeu aQ355D (equivalent a S355J2). Q355D no només passa fàcilment la prova d'impacte de -20 graus, sinó que també ofereix una força de fluència més alta (355 MPa). El més important és que el Q355D té un estoc massiu preparat a la Xina, el que significa que el podem enviar en un termini de 7 dies a un preu molt més baix que un S275J2 recentment enrotllat. Permeteu-me que us enviï una comparació tècnica perquè els revisin els vostres enginyers.
S275J2 vs S275JR: comparació tècnica completa
(EN 10025-2 Acers estructurals no aliats)
1. Diferència bàsica
Tots dos graus tenenla mateixa força (límit elàstic de 275 MPa).L'única diferència crítica éstenacitat a l'impacte a baixa-temperatura.
S275JR: provat a+20 grau
S275J2: provat a-20 graus
2. Propietats mecàniques
| Item | S275JR | S275J2 |
|---|---|---|
| Resistència de fluència (menys o igual a 16 mm) | Superior o igual a 275 MPa | Superior o igual a 275 MPa |
| Resistència a la tracció | 410–580 MPa | 410–580 MPa |
| Energia d'impacte | Major o igual a 27 J at+20 grau | Major o igual a 27 J at-20 graus |
| Duresa | Bé a temperatura ambient | Excel·lent a baixes temperatures |
3. Soldabilitat i qualitat
S275JR: Bona soldabilitat per a la fabricació general.
S275J2: Millor soldabilitat, acer més net, inspecció més estricta, menor risc de fallada fràgil.
4. Aplicacions típiques
S275JR
Estructures generals d'acer, edificis, ponts, camions, maquinària, components no-crítics en entorns normals.
S275J2
Plataformes en alta mar, torres d'aerogeneradors, construcció àrtica, maquinària pesada, estructures de baixa-temperatura, vaixells i peces de càrrega-crítiques.
5. Conclusió
ÚsS275JRper a projectes de-temperatura normal.
ÚsS275J2perestructures de baixa-temperatura, alta mar, energia eòlica i alta-seguretat.
Comparació d'aplicacions: S275J2 vs. S275JR
Qualitats d'acer estructural (EN 10025-2)
Visió general
S275JR i S275J2 són tots dos acers estructurals no aliats amb el mateix límit elàstic mínim (275 MPa) i rang de resistència a la tracció. La diferència clau rau enresistència a l'impacte a baixa temperatura:
S275JR: Impacte provat a+20 grau
S275J2: Impacte provat a-20 graus(min. 27J)
Aquesta diferència defineix els seus entorns adequats, requisits de seguretat i aplicacions típiques.
1. Escenaris d'aplicació per a S275JR
S275JR és eld'ús general, grau econòmicper a condicions de temperatura normal.
Entorns adequats
Estructures interiors i exteriors aclimes suaus
Temperatures ambientalsper sobre de 0 graus
Components estructurals no crítics
Fabricació i construcció estàndard
Usos típics
Estructures generals d'acer, naus industrials, magatzems
Ponts, baranes, marcs de suport, plaques de base
Xassís de maquinària, suports, cobertes, peces no portants
Camions, remolcs, contenidors, fabricació general
Parts no crítiques dels vaixells i equips portuaris
Motius clau d'ús
Rentable
Bona soldabilitat i treballabilitat
Tenacitat suficient a temperatura ambient
Àmpliament disponible i fàcil de processar
2. Escenaris d'aplicació per a S275J2
S275J2 és elde baixa temperatura i grau de seguretat elevatper a entorns durs i crítics.
Entorns adequats
Temperatures baixes i sota zero(-10 graus a -30 graus)
Regions fredes: Nord d'Europa, Canadà, Rússia, zones àrtiques
Condicions marí, marines, de fort vent i de fatiga elevada
Estructures que requereixen una alta fiabilitat i un rendiment antifràgil
Usos típics
Plataformes de perforació offshore, jaquetes, cobertes, estructures de suport
Torres d'aerogeneradors, fonaments i bastidors de góndoles
Maquinària de mineria pesada, equips de trituració, components de càrrega
Edificis de la regió freda, estructures d'acer en entorns polars
Parts estructurals exposades al gel, impactes i vibracions
Seccions crítiques de vaixells, grues i equips a pressió
Motius clau d'ús
Excel·lent duresa a-20 graus
Alta resistència a la fractura fràgil
Millor soldabilitat i control de qualitat més estricte
Rendiment estable sota fatiga i impacte a llarg termini
3. Guia de selecció directa d'escenaris
| Condició del projecte | Grau recomanat |
|---|---|
| Temperatura normal, estructura general | S275JR |
| Baixa temperatura, ambient fred exterior | S275J2 |
| Offshore, energia eòlica, plataformes de perforació | S275J2 |
| Maquinària pesada, càrregues d'alt impacte | S275J2 |
| Parts sensibles als costos i no crítiques | S275JR |
Conclusió
TriaS275JRper a aplicacions estàndard a temperatura ambient.
TriaS275J2perbaixes temperatures, estructures offshore, aerogeneradors, plataformes de perforació i projectes d'alta seguretat.
Què és el material S275JR?
L'acer de grau S275JR ésun acer de manganès baix en carboni fàcilment soldable amb bona resistència als impactes. Aquest material es subministra habitualment en estat normalitzat o no tractat. La maquinabilitat d'aquest material és similar a la de l'acer suau.
Quin material és equivalent a S275J2?
S275J2 és equivalent aASTM A572 Grau 42, amb resistència i soldabilitat similars.
Amb molts equips de primera classe, com ara la màquina de cisalla CNC, la màquina de frens de premsa, la màquina de redreçar, la màquina de plegar rodets, la màquina de barra plana, la màquina de desbarbat, etc., GNEE STEEL podria oferir diversos productes semi-i amplis serveis de conformació als clients.
L'acer S275 és acer suau?
S275 és un grau d'acer suau de baix carboni no aliates subministra com a plaques i barra de tall a la flama amb lliurament a tot el Regne Unit. Com a especificacions d'acer baix en carboni, S275 proporciona una resistència baixa amb una bona mecanització i és adequat per a la soldadura.
A36 i S275JR són iguals?
Continuem fent contrast. Tant la resistència a la fluència com la resistència a la tracció de l'acer al carboni S275JR són superiors a les de l'acer suau ASTM A36. Així, l'acer al carboni S275JR pot suportar una càrrega més pesada que l'acer suau ASTM A36. En altres paraules,L'acer suau ASTM A36 no és equivalent a l'acer al carboni S275JR.
Què és més fort, S235 o S275?
S275: La central-estructural de propòsit general
Amb un límit elàstic mínim de 275 N/mm², aquest grau ofereix aproximadamentUn 17% més de resistència que S235tot mantenint unes excel·lents característiques de fabricació.
Què és el grau d'acer S275 i S355?
Els graus d'acer S275 i S355 sóndestinat a finalitats estructuralsi es produeixen d'acord amb la norma EN 10025-2. Es poden cargolar, reblar i soldar en una gamma completa d'articles estructurals i fabricats, inclosos ponts, bigues de caixa, grues i projectes estructurals generals.
Quin gruix té un full S275?
Full d'acer laminat en calent ennegrit Tingueu en compte que els gruixos que van d'1,5 mm a 2,5 mm són de grau DD11 -3mm-6mmsón S275 - Tingueu en compte que aquest producte inclou un termini de lliurament de fins a 7-10 dies laborables a partir de la comanda i no s'aplica als serveis d'enviament exprés.
Quin és l'equivalent ASTM de S275J0?
S275J0 EN 10025 Grau equivalent d'acer:
La placa / xapa d'acer S275J0 està en la norma EN 10025, el número de material és 1.0143. Els graus equivalents de l'acer S275J0 són DIN 17100 St 44-3 U, NFA 35-501 E 28-3, UNI 7070 Fe 430 C, BS 4360 43 C, UNE 36.080 AE 275 C,ASTM A 578 Gr. 70.
Quina diferència hi ha entre S275JR i SS400?
SS400 normalment té un contingut màxim de carboni d'uns 0,17-0,20%. S275JR té un contingut de carboni lleugerament més elevat a aproximadament un 0,21%i també té requisits específics de fòsfor i sofre, generalment el fan més controlat en la composició.
És SS400 equivalent a S275JR?
S275 és més barat que S355?
S355 pot ser més car que S275i pot ser que no sigui necessari per a projectes més petits o menys exigents. La seva ductilitat reduïda en comparació amb S275 fa que sigui lleugerament menys tolerant en algunes aplicacions. Propietats: un acer estructural-d'alta resistència amb un límit elàstic mínim de 460 MPa.
És acer d'alt carboni S275?
S275 és acer ambbaix contingut de carboni. Els acers baixos en carboni es defineixen com els que tenen un contingut de carboni inferior al 0,3% en pes.
L'acer S275 està galvanitzat?
S275 és un acer galvanitzat baix-hidrats de carboni. Els acers baixos en carboni són aquells que tenen menys del 0,3 per cent de carboni en pes. L'acer S275 és un acer d'ús general-que no té més del 0,25 per cent de carboni.
Quina diferència hi ha entre S275JR i s275j0?
S275 J0 steel has a guarantee of resilience at 0°C> 27J, while s275JR steel has, when required, a guarantee of resilience at a temperature greater than 20°C> 27J.
Quina diferència hi ha entre S355 i S275JR?
S275JR: ofereix un límit elàstic mínim de 275 MPa per a gruixos de fins a 16 mm. Això el fa adequat per a aplicacions on n'hi ha prou amb una força moderada. S355JR: proporciona un límit elàstic mínim més elevat de 355 MPa per a gruixos de fins a 16 mm, el que el fa ideal per a projectes que requereixen una major capacitat de càrrega-.
S275JR és equivalent a A36?
Les plaques ASTM A36 tenen un min. El límit elàstic de 250 MPa i la placa d'acer al carboni S275JR té un rendiment de 275 MPa. I la resistència a la tensió de la placa d'acer al carboni S275JR també és lleugerament superior a la de les plaques ASTM A36. Així queno és correcte dir "S275JR equivalent a ASTM A36".
Avantatges de l'acer S275J2 per a plataformes de perforació offshore
- Excel·lent resistència a l'impacte a baixa -temperaturaS275J2 garanteix una energia d'impacte mínima de 27J a -20 graus . Resisteix a la fractura fràgil fins i tot en ambients marins durs i de baixa temperatura, amb una resistència excepcional a l'impacte i a la fatiga superior als acers estructurals ordinaris.
- Resistencia estructural fiable i rendibilitat de costosAmb una força de fluència mínima de 275 MPa, S275J2 suporta totalment les càrregues, els impactes de les onades i les forces eòliques necessàries per a les estructures offshore. Ofereix una resistència suficient a un cost més baix que els acers d'alta-construcció naval i d'alta resistència, proporcionant un excel·lent rendiment de cost-.
- Gran soldabilitatTé un equivalent de carboni moderat i una baixa sensibilitat al-esquerdat en fred, el que el fa molt adequat per a la soldadura intensa i el muntatge-in situ de plataformes de perforació en alta mar. Les juntes soldades són menys propenses als defectes, cosa que garanteix la seguretat estructural-a llarg termini.
- Alta estabilitat en ambients marinsL'acer presenta una gran puresa i un estricte control de defectes interns. Té un bon rendiment contra la fatiga, la vibració i la corrosió per polvorització de sal, assegurant un servei estable en condicions de treball a llarg-marí en mar.
- Estàndards madurs i àmplia certificacióProduït d'acord amb la norma europea EN 10025, S275J2 és àmpliament acceptat per les societats de classificació i els projectes d'enginyeria offshore a tot el món, cosa que facilita la qualificació i la inspecció de les plataformes de perforació offshore.
Casos d'èxit de plataformes de perforació en alta mar construïdes amb acer S275J2
L'S275J2 és un acer estructural de baixa-temperatura i alta-tenacitat que compleix la norma EN 10025. Ofereix una resistència a l'impacte excepcional a -20 graus (mínim 27J) i una excel·lent soldabilitat, el que el fa molt utilitzat en plataformes de perforació en alta mar que operen en entorns marins freds i durs.
1. Plataformes de perforació semisubmergibles i elevables del Mar del Nord
Els projectes representatius inclouenMaersk Intrepid, Spitsbergen transoceànic(sèrie JU2000E) i múltiples plataformes semisubmergibles operades per Stena Drilling i Odfjell Drilling. S275J2 s'aplica àmpliament aestructures de potes, plaques de coberta, marcs de mòduls, passarel·les i estructures de suport.Amb una resistència fiable a baixa-temperatura, el material suporta temperatures hivernals severes, onades fortes i càrregues de vent al mar del Nord. La seva soldabilitat estable i l'alta fiabilitat estructural s'han comprovat durant una llarga vida útil, certificats per DNV, LR i ABS.
2. Plataformes de perforació en alta mar a la plataforma continental noruega
S275J2 s'ha utilitzat durant molts anys en plataformes de perforació auxiliars i plataformes de cap de pou a prop delCamps de petroli d'Ekofisk i Statfjord.S'utilitza principalment enestructures de jaqueta, membres de suport secundari, marcs de coberta i sistemes de seguretat.La qualitat compleix totalment els estrictes requisits de baixa-temperatura de la Direcció Noruega del Petroli (NPD). Moltes plataformes han estat en funcionament segur durant més de 20 anys sense fractura fràgil ni fallada per fatiga.
3. Projectes de l'Àrtic Offshore: Sakhalin i Prirazlomnoye
En el de RússiaSakhalin-1 i Sakhalin-2projectes, S275J2 s'utilitza en peces estructurals clau com ara fonaments de plataformes, suports de con resistents al gel- i bases d'equips.Plataforma de perforació resistent al gel-Prirazlomnoye, la primera unitat de perforació en alta mar a l'Àrtic al mar de Barents, també adopta S275J2 per a la seva coberta inferior i seccions d'impacte de gel. Funciona de manera fiable sota temperatures extremes baixes fins a -30 graus i impactes de càrrega de gel pesats, mostrant una excel·lent duresa i resistència a la fatiga.
4. Plataformes de perforació a la costa est de Canadà
S275J2 s'utilitza àmpliament en estructures de suport per a plataformes de perforacióHibernia i Terra Novacamps de petroli. Proporciona un rendiment estructural estable sota corrents oceànics freds i condicions de tempesta intensa. El seu equivalent baix en carboni permet una soldadura convenient in situ amb un preescalfament i un tractament tèrmic mínims, millorant considerablement l'eficiència de la construcció.
5. Plataformes de perforació en alta mar a la badia de Bohai, Xina
S275J2 s'aplica en estructures de coberta i reforços de potes en diverses plataformes de perforació autoelevables, com araBohai No.8 i Bohai No.9.A baixes temperatures d'hivern (-15 graus a -20 graus), S275J2 prevé eficaçment la fractura fràgil i garanteix la seguretat estructural. S'ha convertit en un acer estructural rendible preferit per a l'enginyeria offshore a les zones costaneres fredes de la Xina.
Avantatges clau verificats per tots els projectes
Excel·lent resistència a l'impacte a baixa temperatura a -20 graus, minimitzant el risc de fractura fràgil
Soldabilitat superior amb baixa tendència al trencament en fred
Qualitat estable i estricte control de defectes interns
Alt rendiment en comparació amb els acers offshore d'alta resistència
Ampliament reconegut per les principals societats de classificació: DNV, ABS, LR, CCS, etc.
PROCESSACIÓ D'ACER GNEE










SERVEI 1.CTL & SL (141 CONJUNTS)
Actualment, GNEE STEEL ha importat molts equips CTL/SL avançats d'Itàlia i Corea i podria oferir serveis CTL/SL personalitzats, des d'acer inoxidable laminat en fred i acer al carboni fins a acer inoxidable i acer al carboni laminats en calent, així com tires i xapes ultra-amples.
INSTAL·LACIONS CTL
Longitud màxima: 16500 mm
Amplada màxima: 2200 mm
Gruix màxim: 25,4 mm
Resistència màxima de rendiment: 1500Mpa
INSTAL·LACIONS SL
Amplada màxima: 2200 mm
Gruix màxim: 18 mm
Quantitat màxima de ranura: 31
Resistència màxima de rendiment: 1200Mpa


2.SERVEI DE TALL
GNEE STEEL va importar moltes màquines de tall avançades d'Alemanya, Suècia, Amèrica i Japó, incloent màquines de tall de plasma, màquines de tall per raig d'aigua, màquines de tall per làser, màquina de tall amb flama i màquina de serra. Per tal de satisfer les necessitats diversificades dels clients, GNEE STEEL també adopta mètodes de tall multi-que treballen niu i una producció intensiva per millorar la capacitat de producció i estalviar costos per als clients.
Màquina de tall per làser
Longitud màxima de tall: 40.000 mm
Amplada màxima: 4.600 mm
Gruix màxim: 100 mm
Màquina de tall amb flama
Longitud màxima de tall: 40.000 mm
Amplada màxima: 8.000 mm
Gruix màxim: 500 mm

Màquina de tall de plasma
Longitud màxima de tall: 30.000 mm
Amplada màxima: 5.000 mm
Gruix màxim: 100 mm
Tall-aigua
Longitud màxima de tall: 12.000 mm
Amplada màxima: 4.010 mm
Gruix màxim: 250 mm

3.SERVEI DE FORMACIÓ
Doblat de rotlles de placa d'acer
Gruix màxim de rodatge: fins a 200 mm
Amplada màxima: 4200 mm


Dobladora automàtica-Premsa fre
Capacitat màxima de flexió:3000 tones
Longitud màxima de flexió:15.000 mm
Expert en flexió d'acers d'alta-resistència i desgast-



Punxonadora
Amplada màxima: 3.070 mm
Gruix màxim: 8 mm
Pressió màxima: 250 t

SERVEI DE BISELLAT
La plataforma de bisellat de GNEE STEEL té una fresadora de vores, una fresadora de vores, una màquina de tall de ranura de flama / plasma, un robot de tall de ranura de flama, una màquina de xamfranat d'escriptori, una planadora de pòrtic i altres equips avançats per oferir als clients serveis de prefabricació de peces, processament diari de tipus V, tipus Y, i subtipus de garantia i subtipus U{2}3}. processos com la soldadura i el muntatge de productes.
Fresat:
Longitud màxima de tall: 18.000 mm
Amplada màxima: 4500 mm
Gruix màxim: 120 mm


Bisellat:
Longitud màxima: 16.000 mm
Gruix màxim: 80 mm

SERVEI DE MECANITZACIÓ
GNEE STEEL posseeix una fresadora i mandrinadora de tipus Portal-CNC, una fresadora i fresadora de tipus CNC Floor-, una fresadora vertical de precisió de 5 eixos-, una planadora de tipus portal, un torn vertical, una rectificadora cilíndrica, una fresadora hidràulica i un torn CNC i podria proporcionar peces de recanvi i peces estructurals grans.
Centre de mecanitzat de fresat i mandrinat tipus pòrtic
Longitud màxima: 48000 mm
Amplada màxima: 12500 mm
Altura màxima: 8000 mm
Diàmetre màxim: 10500 mm

Equip de perforació de-forats profunds
Profunditat màxima de perforació: 1.100 mm
Diàmetre màxim del forat: φ80 mm
Diàmetre màxim: φ4.500 mm

Múltiples-equips de perforació
Longitud màxima: 13.000 mm
Amplada màxima: 10.000 mm
Diàmetre màxim del forat: φ105 mm
Profunditat màxima de perforació: 250 mm

Mandrinadora i fresadora de sòls
Longitud màxima: 24.000 mm
Altura màxima: 8.000 mm
Mides de la placa giratòria: 9x5m

Torn Vertical
Altura màxima: 6.000 mm
Diàmetre màxim: φ22,00 mm

Fresadora de vores automatitzada
La fresadora de vores automatitzada és un producte líder en equips de fresat-resistents. S'utilitza principalment per a la preparació de ranures de soldadura (bisellat) en plaques de gran-format fetes d'acer inoxidable, acer al carboni i graus especials d'acer. Pot processar plaques amb un gruix màxim de fins a 90 mm, una longitud de 16 metres i una amplada de 4 metres.
Està equipat amb unitats de fresat doble i un sistema de canvi de capçal de fresa totalment automàtic, que permet un bisellat automatitzat de 4 vores. La seva característica destacada és la tecnologia de perfilat utilitzada en el fresat de plaques ondulades i productes de forma irregular, que garanteix una consistència absoluta de la ranura després del fresat.
Utilitzant capçals de fresat especialment dissenyats, pot executar perfils de ranura molt difícils i complexos en una sola passada.
Materials:Acer al carboni normal, acer per recipients a pressió, acer-resistent al desgast, acer-d'alta resistència, acer inoxidable, aliatges a base de níquel-, etc.
Amplada:1200 - 4200 mm
Longitud:5800 - 16000 mm
Gruix:5 - 90 mm
Pes:Fins a 35 tones
Aquesta fresadora de vores és el primer equip de fresat de bisell automatitzat del món. Amb el seu excel·lent disseny estructural i algorismes de dades avançats, aconsegueix una automatització completa des de la detecció de plaques fins al procés de fresat real, millorant significativament l'eficiència del processament alhora que garanteix una alta precisió.
- Precisió de processament
Precisió de la longitud:± 1 mm quan L < 10 m; ± 2 mm quan L > 10 m;
Precisió de l'amplada:± 1 mm;
Precisió diagonal:± 2 mm;
Precisió de la cara de l'arrel (vora roma):±1 mm per a les ranures Y-; +0.5mm per a ranures X-.
- Eficiència de processament
L'eficiència de processament és més de 10 vegades superior a la de l'equip de fresat de vores o de planxat de vores convencional.
TRACTAMENT TÈRMICO
Forn de tractament tèrmic
Mida màxima del forn: 36x12x13,5 m
Temperatura màxima nominal: 1100 graus
Capacitat màxima de càrrega: 800 t

Tractament tèrmic de recipients a pressió
Tractament tèrmic d'equips de mineria
Tractament tèrmic de xapa tubular
Tractament tèrmic del cap del recipient a pressió

Cas:Subministrament de plaques d'acer per al projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³
GNEE STEEL està participant actualment en elfase d'adquisició d'un projecte de tanc d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³, subministrant plaques d'acer d'alta-qualitat per a components crítics del tanc. A causa de la naturalesa corrosiva de l'amoníac i el risc deCracking per corrosió per tensió d'amoníac (SCC), el projecte requereix un estricte control metal·lúrgic dels materials segonsNormes EN 10028-3.
Un dels requisits tècnics més importants d'aquest projecte és ellimitació estricta de la força de rendiment real (Re)per a tots els materials de grau NL2. Per prevenir els riscos de SCC en entorns d'emmagatzematge d'amoníac, elEl límit elàstic real no ha de superar els 390 MPa, independentment dels valors nominals especificats en els rangs de gruix estàndard o de placa. Aquest requisit exigeix més el control del procés de fabricació d'acer, l'estabilitat del tractament tèrmic i les proves de materials.

Plaques d'acer d'alta{0}}resistència en brut preparades per a la producció de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³
Materials del projecte i requisits tècnics
El projecte utilitza principalmentPlaques d'acer normalitzades per recipients a pressió P355NL2 i P275NL2, que s'apliquen àmpliament en tancs d'emmagatzematge de baixa-temperatura a causa de la seva excel·lent duresa i soldabilitat.
Les especificacions tècniques clau inclouen:
- Graus de materials:P355NL2 i P275NL2 (normalitzat)
- Límit de rendiment:Mínim estàndard / Màxim limitat a390 MPa
- Duresa:Menor o igual a 225 HBW en material base
- Prova d'impacte:Charpy-Prova d'osca en V a-50 graus, mínim 27J
- Certificació:EN 102043.1 certificat, amb opcional3.2 certificació
Aquests requisits estrictes garanteixen que les plaques d'acer mantinguin propietats mecàniques estables i una alta resistència a la corrosió per tensió induïda per l'amoníac-durant un funcionament a llarg termini-.

Laminat i conformat de precisió de plaques d'acer en seccions corbes per al dipòsit d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.
Quantitats de plaques del projecte i distribució del gruix
La demanda total d'acer per a aquest projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac és de diversos milers de tones, distribuïdes principalment en diferents seccions de tancs:
P355NL2 - Plaques interiors i exteriors de tancs
- Cursos de capa inferior:50 mm de gruix: aprox.. 2.000 tones
- Cursos de shell mitjà:25 mm de gruix: aprox. 1,400 tones
- Cursos superiors de closca:10 mm de gruix: aprox.. 500 tones
P275NL2 - Plaques inferiors del tanc
- Gruix:10-15 mm - aprox.. 750 tones
P275NL2 - Estructura de coberta suspesa
- Gruix:5–8 mm – aprox.. 180 tones
S275JR - Sostre exterior (estructura ambiental)
- Gruix:10 mm – aproximadament . 450 tones
Per millorar l'eficiència de fabricació de tancs i reduir les soldadures circumferencials, el projecte també requereixplaques d'acer amplesper minimitzar les juntes de soldadura, la qual cosa ajuda a reduir el risc potencial de SCC en condicions de servei d'amoníac.

Segments d'acer formats embolcallats i bastidors per protegir-los, preparats per al muntatge del tanc d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.
GNEE STEEL ofereix solucions de laminació i fabricació de cilindres de plaques d'acer d'alta-precisió per als fabricants de tancs de tot el món.Envieu-nos les vostres especificacions de plaques o dibuixos de fabricació per a un pressupost ràpid.
| TIPUS | GRAU | ESPECIFICACIONS |
| Bobina d'acer al carboni / baix aliatge | Q235A/B/C/D/Q355B(Q345B)/C/D/E/SS400/SAPH400-C/ASTMA283Grau C |
0,7 ~ 2,0 * 1250/1500 mm * C 2,3 ~ 19,5 * 1250/1500/1800/2000 mm * C |
| Plat Mitjà Pesat | Q235B/Q355B(Q345B)/C/D/E | 6,0-200x150mm-4000mmxL |
| Placa del vaixell |
Q245R/Q345R/HP295/SA516MGR485/SA516GR70/P355NL2/P275NL2/ S275JR//SPV490/ASTM A537 Classe 1/Classe 2 |
2,5-120x1500mm-3000mmxL |
| Acer d'alta resistència |
510L/610L/700L/750L/BS600MCK4/BS700MCK2/BS700MCK4/ BS960E/BWELDY700QL2/L4/BWELDY960QL4/HG60D/70D/785D/ Q460D/Q550D/690D/690E/TQ600MCD/TQ700MCD/S700MCD/ WYS600/700/STRENX700MCE/Q490E/Q490D |
1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Acer estampat | HQ235A|B | 1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Resistent al desgast{0}Acer |
NM360/400/450/500/NM300TP/400TP/450TP/ ABREX400/450/500/B-HARD450XKY/ CREUSABRO4800/8000/EH C400LE/450LE/500LE/ |
3,0-50x1250mm-3300mmxL |
| Bobina laminat en fred | DC01/RECC/REDT/SPCC/ST12 | 0,5-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Placa galvanitzada | DC51D+AZ/DC51D+Z/DX51D+Z/SGH340+Z275/Z275/Z120/S350GD+ZM275 | 0,45-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Bobina escabetxada | DD11/SPHC | 2,0-6,0x1500xC |
Material d'acer inoxidable i especificacions de superfície
| TIPUS | GRAU | GROSSOR | SUPERFICIE |
| Austenític | 304/304H/304L/304J1 | 0,25-150 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 321 | 0,4-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 316/316L/317L/316Ti | 0,3-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austenític | 201(J1/J2/J5) | 0,35-12 mm | 2B/NO.1/1D |
| Ferrita | 430 | 0,4-3,0 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL |
| Ferrita ultra pura | 443 | 0,4-2,0 mm | 2B |
| Ferrita ultra pura | 436L/439/444/441 | 0,5-3,0 mm | 2B/2D |
Aliatge de base especial d'acer / níquel
| TIPUS | GRAU | GRAU (ASTM) | GRAU (EN) | GROSSOR |
| Acer -resistent a la calor | 309S | S30908 | 1.4833 | 0,5-40 mm |
| Acer -resistent a la calor | 310S | S31008 | 1.4845 | 0,5-40 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2101 | S32101 | 1.4162 | 1,5-50 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2304 | S32304 | 1.4362 | 3,0-50 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2205 | S32205/S31803 | 1.4462 | 0,5-60 mm |
| Dúplex d'acer inoxidable | 2507 | S32750 | 1.4410 | 1,0-60 mm |
| Acer súper austenític- | 904L | N08904 | 1.4539 | 0,6-50 mm |
| Acer súper austenític- | 254SMO | S31254 | 1.4547 | 0,5-50 mm |
| Acer súper austenític- | 1.4529 | N08926 | 1.4529 | 0,5-50 mm |
| Acer súper austenític- | AL-6XN | N08367 | 1.4478 | 0,5-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 31 | N08031 | 1.4562 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800 | N08800 | 1.4876 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800H | N08810 | 1.4958 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 800HT | N08811 | 1.4959 | 0,8-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 28 | N08028 | 1.4563 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | Aliatge 20 | N08020 | 2.4660 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 825 | N08825 | 2.4858 | 0,8-40 mm |
| Aliatge de base de níquel | C276 | N10276 | 2.4819 | 0,5-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | C22 | N06022 | 2.4602 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | 625 | N06625 | 2.4856 | 0,8-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 400 | N04400 | 2.4360 | 1,0-20 mm |
| Aliatge de base de níquel | 600 | N06600 | 2.4816 | 1,0-50 mm |
| Aliatge de base de níquel | Pure Ni 201 | N02201 | 2.4061 | 0,5-20 mm |
| Titani | TA1 | Gr.1 | Classe 1 | 0,5-50 mm |
| Titani | TA2 | Gr.2 | Classe 2 | 0,5-50 mm |

Foto de l'equip del grup GNEE

Visita al client del grup GNEE

Exposició de l'acer del Grup GNEE

Tenim un servei postvenda excel·lent. Si teniu cap pregunta sobre la placa d'alta resistència de baix aliatge S275J2, podeu contactar amb nosaltres i us respondrem en un termini de dues hores.
Etiquetes populars: placa d'alta resistència de baix aliatge s275j2, fabricants de placa d'alta resistència de baix aliatge s275j2 de la Xina, proveïdors, fàbrica










