Correu electrònic

alloy@gneesteelgroup.com

WhatsApp

+86-15824687445

Placa d'acer HSLA A588

Placa d'acer HSLA A588

Estàndard: ASTM A588 Grau A, Grau B, Grau K
Interval de gruix: 5 – 150 mm
Interval d'amplada: 900 – 4800 mm
Interval de longitud: 3000 – 12000 mm
Serveis de tall d'acer: acer de tall amb flama, acer tallat per làser, xapa d'acer de tall per raig d'aigua, tall per plasma.
Descripció
Paràmetres tècnics

ASTM A588 és l'opció principal per a projectes que requereixen tant una alta resistència a la corrosió atmosfèrica com una resistència excepcional a la corrosió atmosfèrica. Sovint s'anomena acer a la intempèrie, elPlaca d'acer HSLA A588és un tipus específic dePlaca d'acer de baixa aliatge d'alta resistènciadissenyat principalment per al seu ús en ponts i edificis soldats on l'estalvi de pes o la durabilitat addicional són importants.

 

Com a professionalFabricant de plaques d'acer d'alta resistència, GNEE ofereix plaques A588 de primera qualitat que formen una pàtina protectora com l'òxid-quan s'exposen als elements, eliminant la necessitat de pintar i reduir els costos de manteniment durant tota la vida.

 

 

Qui és GNEE? El vostre fabricant de plaques d'acer d'alta resistència de confiança

 

GNEE Steel és-de classe mundialfabricant de plaques d'acer d'alta resistènciai un dels més fiablesproveïdors de plaques d'acer estructural pesatal mercat global. Amb una empremta de fàbrica que abasta milers de metres quadrats, estem especialitzats en la producció i distribució dePlaca d'acer d'alta resistència laminat en calent.

 

El nostre taller d'última generació---utilitza processos de laminació i tractament tèrmic de precisió per garantir que cadaplaca d'acer estructuralcompleix els rigorosos requisits de ASTM A588. Tant si estàs buscantplaca d'acer d'alta resistència per a la construccióo especialitzatPlaca d'acer d'alta resistència per a maquinària d'enginyeria, GNEE ofereix qualitat certificada directament des del nostre magatzem al vostre lloc.

 

a588 hot rolled steel plate

 

 

Què és la placa d'acer A588 HSLA?

 

ASTM A588 és una especificació d'acer estructural d'aliatge d'alta -baixa-resistencia (HSLA) amb una resistència a la corrosió atmosfèrica millorada per a formes estructurals com ara angles, canals i bigues, així com plaques i barres d'acer.

 

Com a líderFabricant de plaques d'acer d'alta resistència, produïm A588 en quatre graus principals: A, B, C i K.

 

El principal avantatge d'aixòPlaca d'acer HSLAés la seva capacitat de "meteorització". A diferència de l'acer al carboni estàndard, l'A588 desenvolupa una capa d'òxid protectora que inhibeix la corrosió addicional, el que el converteix en un idealplaca d'acer d'alta resistència per a la construccióen ambients exteriors.

 

 

ASTM A588 Corten Weathering Steel

 

 

Composició química de la placa d'acer de baixa aliatge d'alta resistència A588

 

La resistència a la corrosió única de l'A588 prové dels seus elements d'aliatge específics, com ara coure, crom i níquel. A continuació es mostra el desglossament químic de les qualificacions més habituals proporcionades per GNEE, el vostre expertproveïdors de plaques d'acer estructural pesat.

 

A588 Taula de composició química (%)

Grau Carboni (C) Manganès (Mn) Silici (Si) Coure (Cu) Crom (Cr) Níquel (Ni) Vanadi (V)
A588 Grau A 0,19 màx 0.80–1.25 0.30–0.65 0.25–0.40 0.40–0.65 0,40 màx 0.02–0.10
A588 Grau B 0,20 màx 0.75–1.35 0.15–0.50 0.20–0.40 0.40–0.70 0,50 màx 0.01–0.10
A588 Grau C 0,15 màx 0.80–1.35 0.15–0.40 0.20–0.50 0.30–0.50 0.25–0.50 0.01–0.10
A588 Grau K 0,17 màx 0.50–1.20 0.25–0.50 0.30–0.50 0.40–0.70 0,40 màx 0.01–0.10

 

 

Propietats mecàniques de la placa d'acer estructural A588

 

A588 és apreciat no només per la seva química, sinó pel seu rendiment físic. És una veritatplaca d'acer d'alta resistència, que ofereix un límit elàstic mínim de 50.000 psi (345 MPa) per a gruixos de fins a 4 polzades.

 

A588 Taula de rendiment mecànic

Propietat Valor (fins a 4"/100 mm de gruix) Valor (4" a 8" de gruix)
Límit de rendiment (min) 50 ksi (345 MPa) 42–46 ksi
Resistència a la tracció (min) 70 ksi (485 MPa) 63–67 ksi
Elongació en 2" (min) 21% 21%
Elongació en 8" (min) 18% ---

Com afabricant de plaques d'acer d'alta resistència, GNEE assegura que totsPlaca d'acer d'alta resistència laminat en calentse sotmet a proves de tracció i flexió per garantir aquests valors.

 

L'acer ASTM A588 té un límit elàstic d'almenys 50.000 psi (340.000 kPa) i una resistència a la tracció màxima de 70.000 psi (480.000 kPa) per a totes les formes i gruixos laminats fins a 4 polzades (100 mm). resistència a la tracció d'almenys 67.000 psi (460.000 kPa) per a plaques de 4-5 polzades (102-127 mm) de gruix;

 

i almenys 67.000 psi (460.000 kPa) per a plaques de 5-8 polzades (127-203 mm) de gruix.

 

Resistència elàstica d'almenys 46.000 psi (320.000 kPa) i resistència a la tracció màxima d'almenys 67.000 psi (460.000 kPa) per a plaques d'acer de 4-5 polzades (102-203 mm) de gruix; resistència a la fluència d'almenys 42.000 psi (290.000 kPa) i resistència a la tracció màxima d'almenys 63.000 psi (430.000 kPa) per a plaques d'acer de 5-8 polzades (127-203 mm) de gruix.

 

A588 GRA MTC

 

Material similar d'acer-resistent a la intempèrie

Els principals graus d'acer-resistents a la corrosió atmosfèrica són: Corten A, Corten B; ASTM A588; ASTM A242; EN10025-5 EN10155 S235J0W, S235J2W, S355J0WP, S355J2WP, S355J0W; TBT1979 09CuPCrNi-A, 05CuPCrNi, GBT4171 Q355GNH, Q235NH, Q295NH, Q355NH; JIS G3125 SPA-H, SPA-C; i així successivament.

 

Requisits Suplementaris

Els requisits addicionals no s'aplicaran tret que s'especifiqui a la comanda o al contracte. Els requisits addicionals estandarditzats per al seu ús a opció del comprador s'enumeren a l'especificació A6/A6M. Els que es consideren adequats per utilitzar-los amb aquesta especificació s'enumeren:

S2. Anàlisi de producte
S3. Tractament tèrmic de post-soldadura simulat de cupons de proves mecàniques.
S5. Prova d'impacte Charpy V-Norch
S6. Caiguda-Prova de pes per a material de 0,625 en 16 mm i més de gruix.
S8. Examen ultrasònic.
S15. Reducció de la mesura d'àrea.
S18. Resistència a la tracció màxima
S30. Prova d'impacte Charpy V-Notch per a formes estructurals Ubicació alternativa del nucli i
S32. Paquets de calor individuals

One-Serveis de fabricació d'acer amb intempèrie

Les nostres capacitats bàsiques de processament

corten steel plate Laser Cutting Hollow Carving
01

Tall làser de precisió i talla buida

Utilitzant màquines làser i plasma CNC d'alta potència-, podem tallar patrons geomètrics complexos, pantalles decoratives i perfils personalitzats segons els vostres fitxers CAD/DWG amb precisió mil·limètrica i vores netes.

02

Doblat, perforació i soldadura

Des de la perforació estructural de treball pesat fins al plegat d'angle precís i la soldadura de-penetració total, els nostres enginyers de-casa preparen les plaques exactament tal com ho demana el vostre projecte, estalviant dies de treball als vostres fabricants locals.

corten bending
Rapid Rusting corten steel
03

Pre{0}}meteorització accelerada/oxidació ràpida

No pots esperar entre 6 i 12 mesos perquè la natura faci la seva feina? Utilitzem tractaments químics-ecològics per generar a l'instant aquella bonica i rica pàtina d'òxid taronja-marró a la nostra fàbrica. El teu acer arriba amb un aspecte perfectament envellit el primer dia.

04

Segellat de rovell i curat superficial

Et preocupa que les taques d'òxid sagnin als teus sòls de formigó o marbre? Apliquem un segellador de curat transparent especialitzat per bloquejar la capa d'òxid. Això evita que l'òxid es transfereixi o s'esborri sota la pluja, garantint un acabat arquitectònic net i sense manteniment-.

corten steel processing

Flame Cutting Steel, Laser Cut Steel, Waterjet cutting steel sheet, Plasma Cutting

 

 

Avantatges d'utilitzar placa d'acer d'alta resistència A588 per a la construcció

 

Per què els enginyers i arquitectes trien A588 sobre un altre?Placa d'acer HSLAopcions?

  • Resistència a la corrosió:És aproximadament quatre vegades més resistent a la corrosió atmosfèrica que l'acer al carboni normal.
  • Estalvi de manteniment:Com que no requereix pintura, redueix significativament-els costos de manteniment a llarg termini de ponts i torres.
  • Relació d'alta força-a-pes:Com aplaca d'acer estructural d'alta resistència, permet seccions més fines, reduint el pes total de l'estructura.
  • Atractiu estètic:La pàtina natural sol ser desitjada per a projectes arquitectònics com escultures i façanes d'edificis.

 

 

Aplicacions habituals: xapa d'acer d'alta resistència per a maquinària d'enginyeria i ponts

 

A588 és versàtil. Tot i que és l'"acer del pont" preferit, la seva durabilitat el converteix en un excel·lentPlaca d'acer d'alta resistència per a maquinària d'enginyeriai transport pesat.

  • Ponts i carreteres:S'utilitza per a bigues, encavallades i pilones on predominen la sal i la humitat.
  • Placa d'acer d'alta resistència per a grues:S'utilitza en components de grua mòbil que estan exposats a condicions meteorològiques exteriors.
  • Placa d'acer d'alta resistència per a remolcs:Específicament per a remolcs-pesants utilitzats en mineria o tala.
  • Estructures industrials:S'utilitza en chimenees, torres de transmissió i dipòsits d'emmagatzematge.

 

 

Comparació: A588 vs. A572 i qualificacions equivalents

 

En el món deplaca d'acer estructural, l'A588 es compara sovint amb l'A572. Mentre que tots dos ho sónplaques d'acer de baix aliatge d'alta resistènciaamb un límit elàstic de 50ksi, l'A572 no té els elements meteorològics (coure i crom) que es troben a l'A588.

 

Equivalents de grau

  • Corten B:A588 Grau B sovint es considera l'equivalent al Corten B patentat.
  • EN 10025-5:S355J2W és l'equivalent europeu més proper a l'A588.
  • ISO 630-4:S355W és l'equivalent a l'estàndard internacional.

 

 

Preguntes freqüents

 

S'ha de pintar la placa d'acer A588?
El número A588 està dissenyat per ser utilitzat sense pintar. La capa protectora d'òxid prevé una degradació addicional.

 

Pot GNEE proporcionar mides personalitzades?
Sí, com afabricant de plaques d'acer d'alta resistència, oferim tall, perforació i rectificat personalitzats segons les especificacions del vostre projecte.

 

Quin és el gruix màxim disponible?
GNEE subministra A588Placa d'acer d'alta resistència laminat en calentfins a 8 polzades (200 mm) de gruix.

 

A què equival l'acer A588?

Placa d'acer Corten A

La placa ASTM A588 de grau A és equivalent aPlaca d'acer Corten A. La placa ASTM A242 és equivalent a Corten B.

 

Què és el material d'acer A588?

A588 ésun tipus d'acer a la intempèrie conegut per la seva excepcional resistència a la corrosió. Amb la seva capacitat única de formar una superfície protectora semblant a l'òxid-, elimina la necessitat de recobriments addicionals, reduint els costos de manteniment. ASTM A588 també es coneix com Corten® i cobreix les formes estructurals, la placa i la barra.

 

Quina diferència hi ha entre l'acer A36 i A588?

Tot i que l'A36 normalment requereix un recobriment com la galvanització per a la resistència a la corrosió, l'acer A588 es coneix com a "acer per a la intempèrie" perquè forma una pàtina-de coure millorada que pot millorar la resistència a la corrosió sense requerir un recobriment separat. Aquestes propietats solen tenir un preu més alt que l'A36.

 

Quina diferència hi ha entre A588 i A572 50?

La placa de desgast d'acer A588 ofereix tots els avantatges de l'ASTM A572-50. Però, es produeix amb nivells elevats de coure per afegir una resistència a la corrosió avançada i una vida més llarga en aplicacions on l'exposició als elements és un factor crucial.

 

Quina diferència hi ha entre els graus A i B a A588?

Trieu el grau A si el disseny prioritza la soldabilitat i s'accepta un contingut de silici més elevat. Trieu el grau B per a seccions lleugerament més gruixudes o quan un contingut més elevat de manganès pugui millorar la conformabilitat o la resistència a l'impacte.

 

 

Per què triar GNEE com a proveïdors de plaques d'acer estructural pesats?

 

Escollir GNEE significa triar la fiabilitat. No som només comerciants; somproveïdors de plaques d'acer estructural pesatamb profunds coneixements tècnics.

  • Traçabilitat total:Cada placa ve amb un certificat de prova de molí (MTC) segons EN 10204 3.1.
  • Potència de processament:Oferim granallat, imprimació i tall CNC de precisió.
  • Logística global:Tenim dècades d'experiència en l'enviamentplaca d'acer d'alta resistènciaa Amèrica del Nord, Europa i el sud-est asiàtic.

 

 

Conclusió: obteniu el vostre pressupost de placa d'acer d'alta resistència A588 avui

 

En el món exigent de les infraestructures, ASTM A588 destaca com el primerplaca d'acer estructural d'alta resistènciaper a la longevitat i el rendiment. Les seves propietats úniques a la intempèrie combinades amb una alta resistència a la fluència la converteixen en l'elecció intel·ligent per a qualsevol aplicació a l'aire lliure.

 

Tant si esteu construint un pont, una grua o una instal·lació industrial, GNEE és elfabricant de plaques d'acer d'alta resistènciapots confiar per oferir l'excel·lència.

Sol·licita un pressupost

 

Deixeu de preocupar-vos per la corrosió i comenceu a construir per al futur.
 

Poseu-vos en contacte amb GNEE avui per aConsulta i pressupost gratuïtsa l'A588Placa d'acer HSLA. Els nostres experts estan preparats per oferir el suport tècnic i els preus competitius que necessiteu.

 

 
Placa d'acer de baixa aliatge d'alta resistència Imatge dels productes

 

China high strength alloy steel Manufacturers

 

 
Foto de l'equip del grup GNEE

 

China hsla steel sheet Distributors

 

 
Visita al client del grup GNEE

 

China hsla structural steel Suppliers

 

 
GNEE Group participa en exposicions estrangeres d'acer

 

China high strength steel sheet Manufacturers

Tenim prou placa d'acer A588 HSLA en estoc i també podem personalitzar-la segons les vostres necessitats.

 

Amb molts equips de primera classe, com ara la màquina de cisalla CNC, la màquina de frens de premsa, la màquina de redreçar, la màquina de plegar rodets, la màquina de barra plana, la màquina de desbarbat, etc., GNEE STEEL podria oferir diversos productes semi-i amplis serveis de conformació als clients.

 

PROCESSACIÓ D'ACER GNEE

news-295-294
CTL&SL
news-294-293
Mòlta Polit
news-295-295
Tall
news-299-294
Bisellat
news-293-293
Formant
news-293-293
Maching
news-288-289
Soldadura automàtica
news-289-289
Tractament tèrmic
news-290-290
Pintura
news-290-288
Serveis d'Enginyeria

SERVEI 1.CTL & SL (141 CONJUNTS)

Actualment, GNEE STEEL ha importat molts equips CTL/SL avançats d'Itàlia i Corea i podria oferir serveis CTL/SL personalitzats, des d'acer inoxidable laminat en fred i acer al carboni fins a acer inoxidable i acer al carboni laminats en calent, així com tires i xapes ultra-amples.

INSTAL·LACIONS CTL
Longitud màxima: 16500 mm

Amplada màxima: 2200 mm

Gruix màxim: 25,4 mm

Resistència màxima de rendiment: 1500Mpa
INSTAL·LACIONS SL

Amplada màxima: 2200 mm

Gruix màxim: 18 mm

Quantitat màxima de ranura: 31

Resistència màxima de rendiment: 1200Mpa

CTL & SL SERVICE

Steel Plate Leveling Machine

 

2.SERVEI DE TALL

GNEE STEEL va importar moltes màquines de tall avançades d'Alemanya, Suècia, Amèrica i Japó, incloent màquines de tall de plasma, màquines de tall per raig d'aigua, màquines de tall per làser, màquina de tall amb flama i màquina de serra. Per tal de satisfer les necessitats diversificades dels clients, GNEE STEEL també adopta mètodes de tall multi-que treballen niu i una producció intensiva per millorar la capacitat de producció i estalviar costos per als clients.

Màquina de tall per làser

Longitud màxima de tall: 40.000 mm

Amplada màxima: 4.600 mm
Gruix màxim: 100 mm

 

Màquina de tall amb flama

Longitud màxima de tall: 40.000 mm

Amplada màxima: 8.000 mm
Gruix màxim: 500 mm

news-798-413

Màquina de tall de plasma

Longitud màxima de tall: 30.000 mm

Amplada màxima: 5.000 mm
Gruix màxim: 100 mm

 

Tall-aigua

Longitud màxima de tall: 12.000 mm

Amplada màxima: 4.010 mm
Gruix màxim: 250 mm

news-794-417

3.SERVEI DE FORMACIÓ

Doblat de rotlles de placa d'acer
Gruix màxim de rodatge: fins a 200 mm
Amplada màxima: 4200 mm

Steel plate rolling

   steel plate rolling services

Dobladora automàtica-Premsa fre
Capacitat màxima de flexió:3000 tones
Longitud màxima de flexió:15.000 mm

Expert en flexió d'acers d'alta-resistència i desgast-

Press Brake Forming

  Press Brake Forming

  Steel Plate Rolling

Punxonadora

Amplada màxima: 3.070 mm
Gruix màxim: 8 mm

Pressió màxima: 250 t

news-795-200

SERVEI DE BISELLAT

La plataforma de bisellat de GNEE STEEL té una fresadora de vores, una fresadora de vores, una màquina de tall de ranura de flama / plasma, un robot de tall de ranura de flama, una màquina de xamfranat d'escriptori, una planadora de pòrtic i altres equips avançats per oferir als clients serveis de prefabricació de peces, processament diari de tipus V, tipus Y, i subtipus de garantia i subtipus U{2}3}. processos com la soldadura i el muntatge de productes.

 

Fresat:
Longitud màxima de tall: 18.000 mm

Amplada màxima: 4500 mm
Gruix màxim: 120 mm

 Groove cutting robot

  groove cutting machine

Bisellat:
Longitud màxima: 16.000 mm

Gruix màxim: 80 mm

news-783-197

V-type, Y-type, X-type and U-type grooves

SERVEI DE MECANITZACIÓ

GNEE STEEL posseeix una fresadora i mandrinadora de tipus Portal-CNC, una fresadora i fresadora de tipus CNC Floor-, una fresadora vertical de precisió de 5 eixos-, una planadora de tipus portal, un torn vertical, una rectificadora cilíndrica, una fresadora hidràulica i un torn CNC i podria proporcionar peces de recanvi i peces estructurals grans.


Centre de mecanitzat de fresat i mandrinat tipus pòrtic

Longitud màxima: 48000 mm

Amplada màxima: 12500 mm
Altura màxima: 8000 mm

Diàmetre màxim: 10500 mm

news-785-163

Equip de perforació de-forats profunds
Profunditat màxima de perforació: 1.100 mm
Diàmetre màxim del forat: φ80 mm
Diàmetre màxim: φ4.500 mm

news-799-163

Múltiples-equips de perforació

Longitud màxima: 13.000 mm
Amplada màxima: 10.000 mm
Diàmetre màxim del forat: φ105 mm
Profunditat màxima de perforació: 250 mm

news-800-163

Mandrinadora i fresadora de sòls
Longitud màxima: 24.000 mm
Altura màxima: 8.000 mm
Mides de la placa giratòria: 9x5m

news-799-161

Torn Vertical

Altura màxima: 6.000 mm

Diàmetre màxim: φ22,00 mm

news-797-160

Fresadora de vores automatitzada

La fresadora de vores automatitzada és un producte líder en equips de fresat-resistents. S'utilitza principalment per a la preparació de ranures de soldadura (bisellat) en plaques de gran-format fetes d'acer inoxidable, acer al carboni i graus especials d'acer. Pot processar plaques amb un gruix màxim de fins a 90 mm, una longitud de 16 metres i una amplada de 4 metres.

 

Està equipat amb unitats de fresat doble i un sistema de canvi de capçal de fresa totalment automàtic, que permet un bisellat automatitzat de 4 vores. La seva característica destacada és la tecnologia de perfilat utilitzada en el fresat de plaques ondulades i productes de forma irregular, que garanteix una consistència absoluta de la ranura després del fresat.

 

Utilitzant capçals de fresat especialment dissenyats, pot executar perfils de ranura molt difícils i complexos en una sola passada.

 

Materials:Acer al carboni normal, acer per recipients a pressió, acer-resistent al desgast, acer-d'alta resistència, acer inoxidable, aliatges a base de níquel-, etc.
Amplada:1200 - 4200 mm
Longitud:5800 - 16000 mm
Gruix:5 - 90 mm
Pes:Fins a 35 tones

 

Aquesta fresadora de vores és el primer equip de fresat de bisell automatitzat del món. Amb el seu excel·lent disseny estructural i algorismes de dades avançats, aconsegueix una automatització completa des de la detecció de plaques fins al procés de fresat real, millorant significativament l'eficiència del processament alhora que garanteix una alta precisió.

 

  • Precisió de processament

Precisió de la longitud:± 1 mm quan L < 10 m; ± 2 mm quan L > 10 m;

Precisió de l'amplada:± 1 mm;

Precisió diagonal:± 2 mm;

Precisió de la cara de l'arrel (vora roma):±1 mm per a les ranures Y-; +0.5mm per a ranures X-.

  • Eficiència de processament

L'eficiència de processament és més de 10 vegades superior a la de l'equip de fresat de vores o de planxat de vores convencional.

TRACTAMENT TÈRMICO

Forn de tractament tèrmic
Mida màxima del forn: 36x12x13,5 m
Temperatura màxima nominal: 1100 graus
Capacitat màxima de càrrega: 800 t

news-798-200

Tractament tèrmic de recipients a pressió
Tractament tèrmic d'equips de mineria
Tractament tèrmic de xapa tubular
Tractament tèrmic del cap del recipient a pressió

news-798-469

 

Cas:Subministrament de plaques d'acer per al projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³

 

GNEE STEEL està participant actualment en elfase d'adquisició d'un projecte de tanc d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³, subministrant plaques d'acer d'alta-qualitat per a components crítics del tanc. A causa de la naturalesa corrosiva de l'amoníac i el risc deCracking per corrosió per tensió d'amoníac (SCC), el projecte requereix un estricte control metal·lúrgic dels materials segonsNormes EN 10028-3.

 

Un dels requisits tècnics més importants d'aquest projecte és ellimitació estricta de la força de rendiment real (Re)per a tots els materials de grau NL2. Per prevenir els riscos de SCC en entorns d'emmagatzematge d'amoníac, elEl límit elàstic real no ha de superar els 390 MPa, independentment dels valors nominals especificats en els rangs de gruix estàndard o de placa. Aquest requisit exigeix ​​més el control del procés de fabricació d'acer, l'estabilitat del tractament tèrmic i les proves de materials.

 

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

Plaques d'acer d'alta{0}}resistència en brut preparades per a la producció de tancs d'emmagatzematge d'amoníac de contenció completa de 100.000 m³

 

Materials del projecte i requisits tècnics

 

El projecte utilitza principalmentPlaques d'acer normalitzades per recipients a pressió P355NL2 i P275NL2, que s'apliquen àmpliament en tancs d'emmagatzematge de baixa-temperatura a causa de la seva excel·lent duresa i soldabilitat.

 

Les especificacions tècniques clau inclouen:

  • Graus de materials:P355NL2 i P275NL2 (normalitzat)
  • Límit de rendiment:Mínim estàndard / Màxim limitat a390 MPa
  • Duresa:Menor o igual a 225 HBW en material base
  • Prova d'impacte:Charpy-Prova d'osca en V a-50 graus, mínim 27J
  • Certificació:EN 102043.1 certificat, amb opcional3.2 certificació

 

Aquests requisits estrictes garanteixen que les plaques d'acer mantinguin propietats mecàniques estables i una alta resistència a la corrosió per tensió induïda per l'amoníac-durant un funcionament a llarg termini-.

 

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

Laminat i conformat de precisió de plaques d'acer en seccions corbes per al dipòsit d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.

 

Quantitats de plaques del projecte i distribució del gruix

 

La demanda total d'acer per a aquest projecte de tancs d'emmagatzematge d'amoníac és de diversos milers de tones, distribuïdes principalment en diferents seccions de tancs:

 

P355NL2 - Plaques interiors i exteriors de tancs

  • Cursos de capa inferior:50 mm de gruix: aprox.. 2.000 tones
  • Cursos de shell mitjà:25 mm de gruix: aprox. 1,400 tones
  • Cursos superiors de closca:10 mm de gruix: aprox.. 500 tones

 

P275NL2 - Plaques inferiors del tanc

  • Gruix:10-15 mm - aprox.. 750 tones

 

P275NL2 - Estructura de coberta suspesa

  • Gruix:5–8 mm – aprox.. 180 tones

 

S275JR - Sostre exterior (estructura ambiental)

  • Gruix:10 mm – aproximadament . 450 tones

 

Per millorar l'eficiència de fabricació de tancs i reduir les soldadures circumferencials, el projecte també requereixplaques d'acer amplesper minimitzar les juntes de soldadura, la qual cosa ajuda a reduir el risc potencial de SCC en condicions de servei d'amoníac.

 

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

Segments d'acer formats embolcallats i bastidors per protegir-los, preparats per al muntatge del tanc d'emmagatzematge d'amoníac de 100.000 m³.

 

GNEE STEEL ofereix solucions de laminació i fabricació de cilindres de plaques d'acer d'alta-precisió per als fabricants de tancs de tot el món.Envieu-nos les vostres especificacions de plaques o dibuixos de fabricació per a un pressupost ràpid.

Sol·licita un pressupost

 

TIPUS GRAU ESPECIFICACIONS
Bobina d'acer al carboni / baix aliatge Q235A/B/C/D/Q355B(Q345B)/C/D/E/SS400/SAPH400-C/ASTMA283Grau C

0,7 ~ 2,0 * 1250/1500 mm * C

2,3 ~ 19,5 * 1250/1500/1800/2000 mm * C

Plat Mitjà Pesat Q235B/Q355B(Q345B)/C/D/E 6,0-200x150mm-4000mmxL
Placa del vaixell

Q245R/Q345R/HP295/SA516MGR485/SA516GR70/P355NL2/P275NL2/

S275JR//SPV490/ASTM A537 Classe 1/Classe 2

2,5-120x1500mm-3000mmxL
Acer d'alta resistència

510L/610L/700L/750L/BS600MCK4/BS700MCK2/BS700MCK4/

BS960E/BWELDY700QL2/L4/BWELDY960QL4/HG60D/70D/785D/

Q460D/Q550D/690D/690E/TQ600MCD/TQ700MCD/S700MCD/

WYS600/700/STRENX700MCE/Q490E/Q490D

1,2-60x 1500mm-2500mmxL
Acer estampat HQ235A|B 1,2-60x 1500mm-2500mmxL
Resistent al desgast{0}Acer

NM360/400/450/500/NM300TP/400TP/450TP/

ABREX400/450/500/B-HARD450XKY/

CREUSABRO4800/8000/EH C400LE/450LE/500LE/
HADOX450/500

3,0-50x1250mm-3300mmxL
Bobina laminat en fred DC01/RECC/REDT/SPCC/ST12 0,5-3,0x1250mm-1500mmxC
Placa galvanitzada DC51D+AZ/DC51D+Z/DX51D+Z/SGH340+Z275/Z275/Z120/S350GD+ZM275 0,45-3,0x1250mm-1500mmxC
Bobina escabetxada DD11/SPHC 2,0-6,0x1500xC

Material d'acer inoxidable i especificacions de superfície

TIPUS GRAU GROSSOR SUPERFICIE
Austenític 304/304H/304L/304J1 0,25-150 mm 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1
Austenític 321 0,4-80 mm 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1
Austenític 316/316L/317L/316Ti 0,3-80 mm 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1
Austenític 201(J1/J2/J5) 0,35-12 mm 2B/NO.1/1D
Ferrita 430 0,4-3,0 mm 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL
Ferrita ultra pura 443 0,4-2,0 mm 2B
Ferrita ultra pura 436L/439/444/441 0,5-3,0 mm 2B/2D

Aliatge de base especial d'acer / níquel

TIPUS GRAU GRAU (ASTM) GRAU (EN) GROSSOR
Acer -resistent a la calor 309S S30908 1.4833 0,5-40 mm
Acer -resistent a la calor 310S S31008 1.4845 0,5-40 mm
Dúplex d'acer inoxidable 2101 S32101 1.4162 1,5-50 mm
Dúplex d'acer inoxidable 2304 S32304 1.4362 3,0-50 mm
Dúplex d'acer inoxidable 2205 S32205/S31803 1.4462 0,5-60 mm
Dúplex d'acer inoxidable 2507 S32750 1.4410 1,0-60 mm
Acer súper austenític- 904L N08904 1.4539 0,6-50 mm
Acer súper austenític- 254SMO S31254 1.4547 0,5-50 mm
Acer súper austenític- 1.4529 N08926 1.4529 0,5-50 mm
Acer súper austenític- AL-6XN N08367 1.4478 0,5-50 mm
Aliatge de base de níquel Aliatge 31 N08031 1.4562 1,0-50 mm
Aliatge de base de níquel 800 N08800 1.4876 0,8-50 mm
Aliatge de base de níquel 800H N08810 1.4958 0,8-50 mm
Aliatge de base de níquel 800HT N08811 1.4959 0,8-50 mm
Aliatge de base de níquel Aliatge 28 N08028 1.4563 1,0-20 mm
Aliatge de base de níquel Aliatge 20 N08020 2.4660 1,0-20 mm
Aliatge de base de níquel 825 N08825 2.4858 0,8-40 mm
Aliatge de base de níquel C276 N10276 2.4819 0,5-50 mm
Aliatge de base de níquel C22 N06022 2.4602 1,0-50 mm
Aliatge de base de níquel 625 N06625 2.4856 0,8-20 mm
Aliatge de base de níquel 400 N04400 2.4360 1,0-20 mm
Aliatge de base de níquel 600 N06600 2.4816 1,0-50 mm
Aliatge de base de níquel Pure Ni 201 N02201 2.4061 0,5-20 mm
Titani TA1 Gr.1 Classe 1 0,5-50 mm
Titani TA2 Gr.2 Classe 2 0,5-50 mm

Etiquetes populars: placa d'acer a588 hsla, fabricants de placa d'acer a588 hsla de la Xina, proveïdors, fàbrica