Correu electrònic

alloy@gneesteelgroup.com

WhatsApp

+86-15824687445

SPA-H SPA-C Corten Weathering Steel

SPA-H SPA-C Corten Weathering Steel

Enviar la consulta
Xateja ara
Descripció
Paràmetres tècnics

SPA-H SPA-C Corten Weathering Steel

Tots dosSPA-HiSPA-Csón acers superiors{0}}resistents a la corrosió atmosfèrica especificats segons l'estàndard japonèsJIS G 3125(sovint es coneix com a equivalents de Corten). La diferència fonamental rau en els seus processos de laminació: el"H" significa enrotllat-calent, dissenyat per a aplicacions estructurals més gruixudes i resistents-(com els contenidors d'enviament); mentre que el"C" significa cold-rolled, dissenyat per a aplicacions més fines, d'alta{0}}precisió i lleugeres (com ara cobertes i peces estampades).

 

L'acer d'alta resistència a la intempèrie s'utilitza àmpliament en preescalfadors d'aire, estalviador de carbó, vehicles ferroviaris, fabricació de contenidors, construcció de ponts i construcció. Laminats en calent, laminats en fred, laminats en calent, laminats en fred, laminats en fred, TMCP, T/QT estan disponibles a petició.

 

SPA-H SPA-C Corten Weathering Steel Mill Certificat de prova

 

Certificat de prova de molí (MTC) EN 10204 3.1 autèntic per a les nostres bobines d'acer SPA-H

Proveïm el nostre acer SPA-H per intempèrie exclusivament de molins de-nivell superior- estatals xinesos, com araGrup Shougang, assegurant una qualitat premium i estable per als vostres projectes.

 

Com es mostra a l'autèntic MTC anterior, el nostre recent lot de bobines SPA-H-en calent de 10 mmsupera amb escreix els requisits estàndard JIS G 3125:

 

  • Resistència de rendiment superior:Provat a424 MPa(L'estàndard requereix una intensitat superior o igual a 345 MPa), proporcionant una seguretat estructural excepcional per als contenidors i ponts d'enviament de càrrega pesada-.
  • Excel·lent duresa:Absorció d'energia d'alt impacte (mitjana178 Joulesa 20 graus), evitant la fractura fràgil durant la fabricació.
  • Control químic estricte:Els nivells òptims de Cu, Cr i P garanteixen la formació ràpida d'una pàtina densa i resistent a la intempèrie-.

 

Cada comanda de GNEE STEEL s'entrega amb un certificat d'inspecció 3.1 original i totalment traçable. Obteniu exactament el que pagueu: qualitat 100% de primera.

spa-h Mill Test Certificate

Producte:Cintes d'acer laminades en fred

Grau:SPA-C (JIS G 3125)

Condició de lliurament:Recuit + Pell-aprovat

SPA-C Corten Weathering Steel INSPECTION CERTIFICATE

SPA-C Tira d'acer per a la intempèrie laminat en fred (recuit i pell-aprovada)
Subministrem tires d'acer resistent a la intempèrie laminades en fred SPA-C-. Lliurat en unrecuit i pell-passadacondicions, les nostres tires d'acer garanteixen una excel·lent planitud de la superfície, una formabilitat superior i l'eliminació de soques de llitera. Això els fa molt ideals per a l'estampació de precisió, el rodatge-i la fabricació de components arquitectònics lleugers o conductes d'escapament de climatització.

 

Pel que fa a la vostra consulta, podem proporcionar-loSPA-C Tira d'acer laminat en fred. La condició de lliurament serà estrictaRecuit i pell-passada, assegurant la millor qualitat superficial i propietats mecàniques per als vostres processos posteriors de conformació i estampació en fred".

 

SPA-H corten composició química de l'acer degradat

 

Grau C Si Mn P S Cr Cu V Ni
SPA-H 0.12 0.20-0.75 0.60 0.07-0.15 0.035 0.30-1.25 0.25-0.50 - 0.65

 

 

Composició química de l'acer SPA-C corten

 

Grau

C Menor o igual a

Si

Mn

P

S Menor o igual a

Cu

Cr

Ni Menor o igual a

SPA-C

0.12

0.25~0.75

0.20~0.50

0.070~0.150

0.040

0.25~0.60

0.30~1.25

0.65

 

 

Propietat mecànica del material SPA-H corten

 

Grau Punt de rendiment mínim (ReH Mpa *) Resistència a la tracció Rm MPa Minimumelongation A(Lo=5.65 ?Doncs) %
SPA-H 355 490 22

 

 

SPA-Propietat mecànica de xapa d'acer corten C

 

Grau

Força de rendiment

Resistència a la tracció

allargament

SPA-C

Superior o igual a 325 MPa

Superior o igual a 450 MPa

Major o igual a 26

 

Graus equivalents de placa d'acer per a la intempèrie SPA-C corten

Les qualificacions equivalents dePlaca d'acer resistent a la intempèrie SPA-C corteninclouen HW350, SPA-H JIS G3125, ASTM A242 (COR-TEN A), ASTM A588 (COR{-TEN B), S355J2WP+N, S355J2W+N, S355JOWP, S355JOW, S355JOW, S36, 582. SAILCOR IRSM41-97.

 

 

SPA-H vs. SPA-C Corten Weathering Steel: quina diferència hi ha i es poden substituir?

 

1. Les diferències bàsiques: fabricació i aplicacions

Tot i que comparteixen composicions químiques gairebé idèntiques riques en coure (Cu), crom (Cr) i fòsfor (P) per crear la famosa pàtina de rovell, les seves formes físiques són completament diferents.

 

  • SPA-H (acer-laminat en calent):

Fabricat a altes temperatures, SPA-H té una superfície més rugosa (escala de molí) i es subministra amb gruixos més pesats (normalment1,6 mm a 12,0 mm +). És l'estàndard global indiscutible per a la fabricacióContenidors d'enviament ISO, vagons de ferrocarril i estructures arquitectòniques pesades.

 

  • SPA-C (acer-laminat en fred):

Processat més a temperatura ambient, SPA-C ofereix un acabat superficial suau i molt refinat amb toleràncies de gruix extremadament ajustades. Es subministra en làmines molt més primes (normalment0,6 mm a 1,5 mm). És molt afavorit perSostres ondulats lleugers, conductes d'escapament HVAC, façanes decoratives de precisió i peces estampades.

 

2. Què han de comparar els compradors a l'hora d'aprovisionar-se (Llista de verificació del comprador)

Quan un gestor de compres o un enginyer decideix entre SPA-H i SPA-C, ha d'avaluar els tres factors crítics següents:

 

🔍 Factor 1: gruix necessari (The Dealbreaker)

  • Si el vostre projecte requereix plaques d'acer més gruixudes que1,6 mm(p. ex., 2,0 mm, 3,0 mm, 6,0 mm), heu de comprarSPA-H.
  • Si el vostre projecte inclou xapa-de calibre prim, a continuació1,5 mm(p. ex., 0,8 mm, 1,0 mm, 1,2 mm), heu de comprarSPA-C.

 

🔍 Factor 2: resistència a la fluència i resistència a la càrrega

  • SPA-Hproporciona una força elàstica mínima més alta de345 MPa, el que el fa adequat per a estructures de càrrega-que han de suportar càrrega pesada i impactes.
  • SPA-Cté un límit elàstic mínim lleugerament inferior315 MPa, prioritzant la ductilitat excel·lent, l'embotit profund i la conformabilitat per sobre de la força bruta.

 

🔍 Factor 3: acabat superficial i conformabilitat

Si utilitzeu una línia d'estampació automatitzada per produir formes complicades sense trencar-se,SPA-Cproporciona la precisió de formació en fred{0}}i la superfície llisa necessària.

Si esteu tallant-per làser i soldant marcs grans on s'accepta una rugositat superficial menor,SPA-Hés l'opció-més rendible.

 

3. La gran pregunta: SPA-H i SPA-C es poden substituir mútuament?

La resposta curta: NO.En el 95% dels escenaris d'enginyeria, no poden ni s'han de substituir entre ells.

 

L'explicació tècnica:
La substitució entre graus sol produir-se quan els materials comparteixen el mateix gruix i propietats mecàniques però pertanyen a estàndards nacionals diferents (p. ex., intercanviant SPA-H amb S355J0WP europeu).


Tanmateix, SPA-H i SPA-C estan dissenyats per a intervals dimensionals i mètodes de processament completament diferents.

No podeu substituir 3,0 mm SPA-H per SPA-C, perquè els molins-laminats en fred generalment no produeixen bobines de 3,0 mm de gruix.

Per contra, no podeu substituir 0,8 mm SPA-C per SPA-H, perquè els laminadors en calent-no poden assolir les toleràncies ultra-precises i la superfície llisa necessària per als perfils arquitectònics de 0,8 mm.

 

Consell d'experts:No altereu mai la designació "H" o "C" de la vostra Llista de Materials (BOM) sense consultar el vostre enginyer estructural. Si teniu escassetat d'estocs, cerqueu equivalents-estàndards creuats (p. ex., substituint SPA-H per xinèsQ355GNH), en lloc de canviar entre les qualitats-laminades en calent i en fred-.

 

4. Taula de comparació tècnica-a-cap

Característica SPA-H (JIS G 3125) SPA-C (JIS G 3125)
Procés d'enrotllament Laminat en calent Laminat en fred
Gruix típic 1,6 mm – 12,0 mm+ 0,6 mm - 1,5 mm
Min. Límit de rendiment Superior o igual a 345 MPa Superior o igual a 315 MPa
Min. Resistència a la tracció Superior o igual a 490 MPa Superior o igual a 450 MPa
Condició de la superfície Més aspre (escala de molí) Suau i altament precís
Formabilitat Bé (flexió, soldadura) Excel·lent (estampació, dibuix profund)
Indústria primària Contenidors, Ferrocarrils, Ponts Cobertes, Conductes, Façanes de Precisió

 

Necessites un lliurament ràpid per a SPA-H o SPA-C?

Tant si fabriqueu contenidors d'enviament-resistents com si feu un sostre arquitectònic complex,ACER GNEEmanté estocs massius preparats tant de bobines SPA-H com de làmines SPA-C. Oferim serveis de tall de precisió, tall-a-longitud i perfils CNC per complir amb les vostres especificacions exactes.

[📩 Poseu-vos en contacte amb els nostres experts avui per obtenir l'última llista de preus i accions!]


 

 
Preguntes més freqüents sobre SPA-H Steel Rolled Weathering Steel/

 

P1: Quina és la vostra tolerància negativa al gruix per a les bobines/plaques SPA-H?
Resposta:Per a aplicacions pesades-com els contenidors d'enviament i els vagons de ferrocarril, sabem que el gruix precís és fonamental per equilibrar la resistència estructural i el pes mort del vehicle. Utilitzem tecnologia avançada de laminació en calent-per controlar estrictament la tolerància negativa (normalment dins-0,1 mm, o personalitzat segons les vostres necessitats). Això garanteix que les vostres línies de producció automatitzades funcionin sense problemes alhora que optimitzeu els vostres costos globals de material.

 

P2: Es pot utilitzar SPA-H com a equivalent directe a Corten A o S355J0WP?
Resposta:Sí, absolutament. En enginyeria pràctica, SPA-H és àmpliament reconegut com l'equivalent asiàtic més rendible-dels EUACorten Ai europeuS355J0WP. Comparteix la mateixa composició química alta-de fòsfor (enriquit amb Cu i Cr) i ofereix un límit elàstic mínim molt superposat de345 MPa. Oferim un servei totalment traçableCA 10204 3.1 Certificat de prova de molí (MTC)per a l'aprovació del vostre equip d'enginyeria abans de l'enviament.

 

P3: Les bobines SPA-H es subministren amb una vora de molí o una vora escletxa?
Resposta:Oferim opcions de subministrament flexibles basades en la vostra configuració de fabricació. Si utilitzeu línies automatitzades de desenrotllament i de conformació-(com la fabricació de panells de contenidors corrugats), us recomanem molt el nostreVora escletxabobines. Proporcionen una precisió exacta de l'amplada, estalviant-vos costos de retallat secundaris i minimitzant els residus de material. EstàndardBord del Molítambé està disponible per a la fabricació estructural general.

 

P4: Teniu estoc preparat per a gruixos comuns com 1,6 mm i 2,0 mm?
Resposta:Sí! Entenem que la reparació de contenidors i els projectes de fabricació urgents no poden esperar a un programa de laminació de 45-dies. GNEE STEEL manté estocs massius preparats de bobines SPA-H en gruixos populars (1,6 mm, 2,0 mm, 3,0 mm, fins a 12,0 mm) als principals ports xinesos, a punt per ser tallat-a-la llargada o enviat immediatament.

 

 
Preguntes freqüents sobre SPA-C Cold Rolled Weathering Steel

 

P1: Quines són les condicions de lliurament del vostre acer SPA-C? Està recuit i la pell-s'ha passat?
Resposta:Sí. A diferència de les-bobines dures en brut que són propenses a trencar-se, tot el nostre acer laminat en fred-SPA-C es lliura estrictament alRecuit i pell-aprovada (tremp enrotllat)condició. Aquest procés de fabricació premium elimina l'allargament del punt de fluència (deformacions d'estirador), garantint una superfície excepcionalment llisa i propietats mecàniques superiors per a la vostra fabricació de precisió.

 

P2: SPA-C s'esquerdarà durant una flexió de 90 graus o una embutició profunda?
Resposta:No, no serà així. SPA-C està dissenyat específicament per a una formabilitat excel·lent. El seu límit elàstic mínim és lleugerament inferior (315 MPa) en comparació amb el seu homòleg-laminat en calent (SPA-H), que li confereix una ductilitat i un allargament molt superiors. Això fa que SPA-C sigui el material perfecte per a l'estampació complexa, la-formació de rodets i la flexió d'angle-agut, com ara les cobertes corrugades lleugeres i els conductes d'escapament de climatització.

 

P3: SPA-C s'oxida més ràpid i de manera més uniforme que SPA-H?
Resposta:Sí! Com que l'SPA-C és un producte-laminat en fred, la seva superfície està molt refinada i totalment lliure de l'escala fosca i rugosa que es troba a l'acer-laminat en calent. Quan s'exposa a entorns exteriors, SPA-C desenvolupa la seva pàtina d'oxidació marró taronja-protectora i molt estètica molt més ràpid i de manera molt més uniforme. Això el converteix en el favorit absolut entre els arquitectes per a les façanes decoratives-de gamma alta i les instal·lacions d'art interiors i exteriors.

 

P4: És difícil trobar SPA-C en lots petits. Quin és el vostre MOQ?
Resposta:Entenem que els projectes d'estampació de precisió i d'arquitectura d'alta-gama sovint requereixen quantitats de material més petites, i les grans fàbriques d'acer normalment exigeixen una quantitat mínima de comanda (MOQ) de 50-tones. A GNEE STEEL oferim solucions flexibles. A través del nostre centre de processament intern, oferimserveis personalitzats de tall i tall-a-longitud, que ens permet donar suport a comandes de lots més petits perquè coincideixin perfectament amb la Llista de materials (BOM) del vostre projecte.

China corten steel Manufacturers

 

 
Foto de l'equip del grup GNEE

 

China corten metal sheet Distributors

 

 
Visita al client del grup GNEE

 

China corten sheet Suppliers

China corten steel sheet metal Manufacturers

Tenim un servei postvenda excel·lent. Si teniu cap pregunta sobre SPA-H SPA-C Corten Weathering Steel, podeu contactar amb nosaltres i us respondrem en un termini de dues hores.

Etiquetes populars: spa-h spa-c corten weathering steel, Xina spa-h spa-c corten weathering steel fabricants, proveïdors, fàbrica